Zbiorniki do magazynowania paliw i nawozów

Prowadząc małą lub większą firmę, zastanawiamy się nad ułatwieniem i przyśpieszeniem dystrybucji paliw między samochodami firmowymi. Nie jest wszakże tajemnicą, że zaopatrywanie floty samochodów osobowych i ciężarowych w paliwo, kiedy nie posiadamy ku temu odpowiednich narzędzi, przysparza wielu problemów. Na ratunek śpieszy nam wtedy system zbiorników magazynujących paliwa i nawozy.

Nowoczesne zbiorniki ułatwiające dystrybucję paliw płynnych

zbiorniki adblueDwupłaszczowe systemy zbiorników przeznaczone dla wewnętrznej dystrybucji paliw są sporym ułatwieniem dla właścicieli firm i biznesów, które są uzależnione od floty samochodów oraz maszyn napędzanych benzyną lub olejem napędowym. Zbiorniki adblue występują w wielu wymiarach i są dostosowane do potrzeb każdego biznesu. Jeżeli prowadzimy firmę obsługującą około trzech samochodów osobowych, producent oferuje nam zbiorniki o pojemności około 2500 litrów. Wystarczy on nam w zupełności na dystrybucję paliw dla małej ilości pojazdów służbowych. Jeżeli nasza firma rozwija się w dynamicznym tempie i chcemy usprawnić pracę maszyn i pojazdów, najlepszym wyjściem będzie wybranie dużego zbiornika na paliwa, którego pojemność sięga 9000 litrów. Nowoczesne wersje dwupłaszczowych zbiorników są wyposażane w wiele dodatkowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z nich i usprawniają zaopatrywanie pojazdów w paliwa.

Wśród tych cech możemy wyróżnić przepływomierze, informujące nas o ilości nalewanego paliwa oraz automatyczne nalewaki, usprawniające tankowanie paliwa do maszyny. Nowoczesny zbiornik posada także szereg zabezpieczeń, takich jak czujnik przepełnienia oraz sygnalizator przeciekania. Dzięki nim praca z nim jest płynna oraz pozbawiona ryzyka wylania paliw lub niespodziewanego przelania zbiornika.