Wytrzymałość balustrad szklanych

Nowoczesne budynki projektowane są z myślą o funkcjonalności i estetyce. Dlatego często wykorzystywane są materiały, takie jak szkło, które pozwalają na uzyskanie minimalistycznego efektu. W przypadku konstruowania z niego zabezpieczeń w formie balustrad wiele osób zastanawia się nad bezpieczeństwem. Pamiętać należy jednak, że do zastosowań budowlanych, wykorzystywany jest zupełnie inny rodzaj szkła, niż ten znany z produkcji zastawy i wyposażenia.

Szklane balustrady w Krakowie

balustrady balkonowe szklane krakówBardzo duży popyt na nowoczesne materiały budowlane sprawił, że w stolicy Małopolski funkcjonuje wiele przedsiębiorstw produkujących elementy z surowych i estetycznych komponentów. Należą do nich również balustrady balkonowe szklane Kraków jest miastem, w którym co roku powstają nowe osiedla. Zauważyć można, że w większości z nich używa właśnie tego typu rozwiązanie, głównie ze względu na jego estetyczny i ponadczasowy wygląd. Wiele osób zastanawia się jednak nad bezpieczeństwem odgrodzenia ze szkła. Warto wiedzieć więc, że do produkcji używany jest o wiele wytrzymalszy materiał o zupełnie innych proporcjach stopu. Dodatkowe hartowanie sprawia, że jest też o wiele odporniejszy na ukruszenia. Bardzo ważne jest też to, że płyty szklane przeznaczone na balustrady posiadają dodatkową warstwę z tworzyw na powierzchni. Dzięki temu nawet jeśli szkło ulegnie rozbiciu, zachowuje swój kształt i nie rozsypuje się.

Szklane balustrady są chętnie wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie. Ich zaletą jest estetyczny wygląd. Aby były bezpieczne, do ich produkcji używa się wyłącznie specjalnego szkła o zwiększonej odporności na uszkodzenia. Dodatkowo zabezpiecza się je warstwami tworzyw. Zapobiega to rozsypaniu się go nawet po rozbiciu i gwarantuje utrzymanie się wszystkich odłamków w pierwotnej formie, aż do wymiany na nową taflę.