Wykonywanie badań wariografem

Każdego roku dochodzi do wielu różnego rodzaju przestępstw. Nim znajdzie się osobę winną danego czynu, wiele innych jest przesłuchiwanych, zbierane są także różne tropy. Czasem w takich sytuacjach przeprowadza się również badania wariografem.

Jak działa wariograf?

Badanie wariografem w ŁodziTakie badanie wariografem, jest stosunkowo proste. Podłącza się do maszyny osobę podejrzaną, której są zadawane różnego rodzaju pytania. Każde takie pytanie, wywołuje jakąś emocję. Te emocje, są natomiast odczytywane przez wariograf. Od razu zauważa on gdy ktoś się denerwuje bądź gdy kłamie udzielając odpowiedzi na konkretne pytanie. Na tej podstawie można natomiast wydedukować, czy dana osoba miała jakiś związek ze sprawą. Obecnie Policja raczej nie wykorzystuje takich metod, jednak sprawdzają się one w działaniach detektywów. Bardzo często posługują się oni właśnie wariografem. Oczywiście osoba, która ma zostać poddana takiemu badaniu, wcześniej musi wyrazić na nie zgodę. Takie badanie przez lata było bardzo popularne także w szeregach Policji, obecnie jednak zostało zarzucone na rzecz innych metod. Obecnie wykonywane jest takie badanie wariografem w Łodzi, ale również i w wielu innych miastach. Detektywów na terenie kraju nie brakuje choć czasem może się wydawać, że jest to zawód typowo serialowy. Jednak takie osoby naprawdę działają w terenie i są w stanie załatwić mnóstwo spraw. Zbierają dowody, wykrywają podsłuchy, niszą także dane. Detektyw to osoba, która w wielu kręgach jest niezwykle potrzebna.

Obecnie mnóstwo osób każdego roku korzysta z pomocy detektywa. Zazwyczaj są to sprawy życia codziennego, przykładowo śledzenie niewiernego współmałżonka. Czasem jednak to dużo poważniejsze kwestie. W przypadku niektórych takich ważnych spraw, wykorzystywany jest właśnie wariograf.