Wybieramyd druk ekologiczny

Obecnie drukarnie oferują różne rodzaje wydruków, które można dopasować do rodzaju zapotrzebowania klientów. W przypadku zainteresowania bardziej ekologicznymi rozwiązaniami, możliwe jest także skorzystanie z takich rozwiązań, które nie będą szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Możliwy druk ekologiczny wykonywany na tekstyliach

druk ekologiczny na tekstyliachW przypadku zainteresowania ekologicznymi technikami nadrukowywania na odzieży, znajdziemy również różne rozwiązania. Warto wybierać towny. W sposób fotorealistyczny odwzorowuje kolory, przejścia, a także półtony. Nie jest możliwe uzyskanie tak dobrych efektów innymi technikami, a jednocześnie możliwe jest zakupienie tuszy do drukarki cyfrowej, które posiadają ekologiczne certyfikaty. Dzięki temu nadruki są bezpieczne dla użytkowników i nie powodują skórnych reakcji alergicznych. Kolejną ekologiczną metodą jest nadruk metodą sublimacji. W tym wypadku nadruk jest wykonywany drukarką przy pomocy specjalistycznych farb sublimacyjnych na papierze transferowym, a następnie przenoszony na materiał. Wydruki tego typu wyróżniają się bardzo żywymi kolorami, jak również odpornością na promieniowanie ultrafioletowe i ścieranie. Metoda ta jest uznawana za bardzo ekologiczną, ponieważ farby używane do sublimacji pozbawione są rozpuszczalników. Najczęściej są one produkowane na bazie wodnej, bądź olejowej. Sublimacja jest wykorzystywana zwłaszcza w branży tekstylnej oraz reklamowej.

Reasumując, planując skorzystanie z metody druku na tekstyliach, możliwe jest skorzystanie z ekologicznych rozwiązań. W tym zakresie możemy skorzystać na przykład z druku cyfrowego wykonywanego bezpośrednio na odzieży, jak i metody sublimacji. Oba te rozwiązania są uznawane za ekologiczne oraz nieszkodliwe dla użytkowników.