Wskazania i przeciwskazania do terapii hiperbarycznej

Zabiegi w komorach hiperbarycznych mają bardzo szerokie zastosowanie. Z tego względu w momencie, kiedy mamy różnorodne dolegliwości, warto dowiedzieć się, czy i w naszym przypadku może się ona sprawdzić. Dodatkowo powinniśmy także sprawdzić przeciwwskazania do zabiegów, aby przekonać się czy nie należymy do grona osób, które powinny zrezygnować z takich usług. Dzięki temu będzie on dla nas w pełni bezpieczny.

Czy możemy korzystać z komory hiperbarycznej?

komory hiperbaryczne warszawaJednym ze wskazań do terapii w komorze hiperbarycznej są różnego rodzaju schorzenia, jakie wymagają poprawy procesów fizjologicznych zachodzących w ludzkim organizmie. Metoda ta powoduje hamowanie procesu starzenia, jak również wspomaga proces odżywienia oraz regeneracji komórek. Jeżeli mogą nam pomóc komory hiperbaryczne warszawa jest odpowiednim miejscem do skorzystania z nich. Wśród chorób, które są wskazaniem do terapii tlenowej, możemy zaliczyć chorobę dekompresyjną, zatrucia tlenkiem węgla, zatory gazowe, urazy mięśniowo-szkieletowe oraz wielonarządowe, niedokrwienie tkanek miękkich i wiele innych. Możliwe jest również wprowadzenie tej terapii schorzeń przewlekłych, jak stopa cukrzycowa, martwica kości czy odleżyny i ropnie. Możemy również uzyskać informacje na temat przeciwwskazań bezwzględnych, takich jak chemioterapia oraz niewyleczona odma płucna. Nie powinny być one wykonywane także w przypadku przyjmowania niektórych leków oraz w razie posiadania rozrusznika serca, w czasie ciąży czy w czasie infekcji wirusowych jak na przykład płuc albo zatok.

Pacjenci, którzy są skierowani na zabiegi w komorach hiperbarycznych w ramach refundacji, mogą wykonać zabiegi bezpłatne. W innym wypadku tlenoterapia wykonywana jest w sposób odpłatny w niektórych szpitalach oraz klinikach. Cena jednego takiego zabiegu w komorze hiperbarycznej wynosi od 150 zł do 350 zł. Należy także pamiętać, że uzyskania efektów możliwe jest dopiero po przeprowadzeniu całej serii zabiegów, zazwyczaj od dziesięciu do kilkudziesięciu.