W modzie są śmieszne fartuchy

W naszej kulturze przyjęło się, że spośród różnych uroczystości, najbardziej swietuje się urodziny. Moje babcie i starsze ciocie pamiętają co prawda czasy, kiedy to imieniny były wielkim wydarzeniem, na który zapraszało się całą rodzinę. Teraz imieniny zeszły na dalszy plan. Świętujemy raczej kolejne lata. Najbardziej przełomowe, podobno, są te okrągłe rocznice narodzin.

Zabawny fartuch na urodziny

śmieszne fartuchy kuchenne bawełnianeKto z nas nie świętuje mniej lub bardziej hucznie swoich urodzin? Urządza się wówczas przyjęcia dla rodziny i znajomych, które często są bardzo huczne. W szczególny sposób podchodzimy do tych jubileuszy, które mają jako drugą cyfre zero. Jak przyjęcie to oczywiście prezenty. Coraz popularniejsze stają się upominki, które mają wywoływać uśmiech na twarzy osoby obdarowywanej. Zabawne prezenty są często miłym dodatkiem do bardziej praktycznego podarunku. W ostatnich latach bardzo modne stały się śmieszne fartuchy kuchenne bawełniane, które kupuję się jako upominek przede wszystkim na okrągłe rocznice urodzin. Na takich fartuchach nadrukowane są przeróżne, wywołujące uśmiech obrazki. Na niektórych znajdują się napisy życzeniami, oczywiście z takimi z przymrużeniem oka. Część urodzinowych łańcuchów ma wydrukowaną konkretną liczbę. Te dedykowane są więc na konkretne urodziny. Najbardziej powszechne z nich to fartuchy osiemnastkowe, na trzydzieste urodziny i na czterdzieści lat. Większość tego typu prezentów dedykowanych jest kobiet, jednak są też takie wyprodukowane specjalnie z myślą o mężczyznach. 

Urodziny stały się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat najhuczniej obchodzoną co roku imprezą. Zepchnęły one na dalszy plan tak popularne jeszcze niedawno imieniny. Zmieniła sie też moda na prezenty. Teraz, im są one bardziej zabawne  tym lepiej.