tapety ścienne

Urządzanie pokoju dla dziecka – stylowe tapety ścienne

Pokój dziecka, to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Na potomstwo czekamy z nieukrywanym podnieceniem, więc staramy się by zostało należycie przywitane. Zazwyczaj mamy panikują przy urządzaniu pokoju.

Tapety ścienne w różnych kolorach

tapety ścienneNie wiedzą jaką kolorystykę wybrać i jakie dodatki kupić. Ojcowie podchodzą do tego tematu bardzo spokojnie. Zazwyczaj pozwalają matkom zrobić wszystko samodzielnie, a potem wydają tylko pochlebne opinie. W pokoju dziecka bardzo ważne są ściany. Zabawki możemy kupować i wyrzucać, a ściany mimo wszystko zostaną na dłużej. Bardzo często w dziecięcych pokojach wykorzystuje się stylowe tapety ścienne. Są one w przeróżnych wzorach i kolorach. Możemy kupić takie w bajkowe wzory, lub postawić na jednolite pastele. Najczęściej do pokoju dziecka wybieramy motyw jakiejś bajki. Gdy na świat przyszła moja siostra, tematem przewodnim była właśnie bajka. Wbrew pozorom wzorki pozwoliły nam bardzo łatwo samodzielnie położyć tapetę, co wydawało się niemożliwe po opinii wielu znajomych. Dziś tapety ścienne są tak różne, że bez problemu wybierzemy tą łatwą w montażu. Jest również wiele specyfików, na które możemy ją położyć. Myślę, że każdy młody rodzic pragnie wykonywać takie rzeczy sam. W dodatku cena usług ludzi montujących takie rzeczy, może nas czasem trochę odstraszać. Innowacją są również tapety zmywalne. Mają one cechy wielu współczesnych farb. Możemy bez problemu je czyścić i szorować, a one nie stracą swoich naturalnych kolorów. Idealnie nadają się do dziecięcych pokoi, w których króluje prawo kredki i rysowania po ścianach.

Dzięki temu rodzic może być spokojny o ściany, a dziecko ma odrobinę swobody. Potem wystarczy tylko przejechać wszystko ściereczką i już mamy doprowadzoną do porządku ścianę. Tapety wciąż ewoluują i są innowacyjną odpowiedzią na potrzeby rynku.