Ubranka chrzcielne dla chłopców

Czy kiedykolwiek mieliście okazję uczestniczyć w ceremonii chrztu? Jeśli tak, to wiecie zapewne, że jest ona bardzo podniosła i symboliczna. W Kościele katolickim używane są najróżniejsze symbole, które mają ukryte znaczenia dostępne tylko dla wiernych, którzy zechcą poznać ich historię.

Białe ubranie do chrztu

ubranka dla chłopców do chrztuW dzisiejszych czasach wydawać by się mogło, że duża część osób odchodzi od Kościoła i praktykowania swojej wiary. Jednak wciąż wielu członków kościołów otwarcie mówi o swoim przywiązaniu do religii. W Kościele katolickim pierwszym z sakramentów wtajemniczenia jest chrzest, którego udziela się małym dzieciom na prośbę ich rodziców. To na nich spoczywa też odpowiedzialność za przygotowanie maluchów do tego sakramentu. Ubranka dla chłopców do chrztu powinny przede wszystkim wyrażać znaczenie tego sakramentu. Tradycyjnie mają one kolor biały, który symbolizuje czystość i niewinność duszy nowo ochrzczonych. Chrzest ma bowiem moc zgładzenia grzechu pierworodnego i oczyszczenia duszy dziecka. Dobre ubranka na chrzciny zakupimy w sklepach z dewocjonaliami oraz artykułami dziecięcymi. Ważne jest, by były one dostosowane do konkretnej pory roku. Dziecko powinno czuć się komfortowo podczas chrztu, nie może być mu za zimno ani za gorąco. Latem wybieramy więc lekkie ubranka, które pozwalają delikatnej skórze dziecka oddychać, zimą zaś ubieramy go ciepło i elegancko. Rodzice powinni zadbać o odpowiedni ubiór maluszka podczas ceremonii.

Dla osób wierzących chrzest jest jednym z najważniejszych sakramentów. Wprowadza on nowego człowieka do wspólnoty wierzących i usuwa z jego duszy grzech pierworodny. Jeśli chrzcimy małe dziecko, powinniśmy odpowiednio je ubrać. W ten sposób maluszek będzie dobrze się czuł, a ceremonia przebiegnie w spokoju.