naczynia jednorazowe

Talerze jednorazowe i kubki – czy bezpieczne?

Często mi się zdarza, że się ubrudzę jak coś jem, ale przyczyną jest zazwyczaj to, że jedząc coś w między czasie robię. Zazwyczaj pracuję. I jak to się pewnego razu skończyło? Po prostu oparzyłam się gorącą herbatą. Miałam w pracy przerwę, więc wyszłam z biura i poszłam na miasto kupić sobie herbatę.

Kubki i talerze jednorazowe to często dobry wybór

naczynia jednorazowe

Mam taką specjalną cukiernie, gdzie parzą wyśmienitą herbatę. Ale biorąc ją na wynos, to trzeba liczyć się z tym, że zostaną wykorzystane kubki jednorazowe, ale nie takie z plastiku, tylko takie ze specjalnego papieru, który nie przepuszcza wody. Z zewnątrz jest papierowy, a w środku ma chyba cienką osłonę z plastiku. Kupiłam sobie taką jedną herbatę na wynos i czym prędzej zamierzałam wrócić do biura. W między czasie jak już szłam chodnikiem zadzwonił bardzo ważny klient i musiałam odebrać ten telefon. A pech chciał, że wtedy się oblałam tą herbatą oraz oparzyłam się. Jednak naczynia jednorazowe nie są tak bezpieczne dla ludzi, zwłaszcza jak się ma w nich jakieś gorące napoje. Ja tez często wykorzystuje poręczne talerze jednorazowe, wiecie mało czasu mam na zmywanie, a tym samym na gotowanie, więc zawsze coś sobie zamawiam. Na całe szczęście miałam na sobie ciemną koszulę i nie było widać, że się oblałam tą herbatą. Czym prędzej udałam się do domu by się przebrać. Mieszkam niedaleko miejsca pracy. Muszę chyba na przyszłość używać może kubków termicznych, ze szczelnym zamknięciem i muszę chyba przestać używać naczyń jednorazowych. Ale opakowania jednorazowe są niezłe i z nich nie zrezygnuję.

Dobrze, że nie miałam żadnego umówionego spotkania, ponieważ na pewno bym się spóźniła przez tą wylaną herbatę. Zawsze do tego kubków dołączają sztućce jednorazowe, czyli łyżki by można było sobie zamieszać herbatę, kawę, czy gorącą czekoladę.