Skuteczna terapia dla par

Bycie w związku z drugą osobą nigdy nie jest łatwe, zwłaszcza jeżeli ludzie mają odmienne charaktery. Sztuka kompromisu jest bardzo ważna w każdym związku, ale nie zawsze jest ją łatwo wypracować, gdyż partnerzy mają odmienne zdania.

Kiedy udać się na terapię?

terapia dla par poznańPoczątki znajomości zawsze obfitują w pozytywne emocje, namiętne chwile i poczucie, że zna się kogoś wiele lat. Z czasem tak zwane „motylki w brzuchu” mijają, a na ich miejsce wchodzi uczucie, które może mieć różną moc. Im mocniej kogoś kochamy, tym więcej jesteśmy w stanie z siebie dla drugiej osoby dać. Trzeba pamiętać, że miłość nie trwa wiecznie i kiedyś nastąpi moment monotonii, która wkrada się niemalże do każdego związku. Dopóki ludzie potrafią ze sobą rozmawiać i zależy im na sobie, to zawsze jest nadzieja na wyjście z kryzysu. Jeżeli partnerzy nie potrafią się ze sobą porozumieć, ale chcą walczyć o związek, to dobrym rozwiązaniem będzie terapia dla par Poznań jest miastem, gdzie znajdziemy wiele gabinetów psychologicznych świadczących takie usługi. Biorą w nich udział pary, które z powodu różnić charakterów lub poglądowych nie mogą się porozumieć, a z różnych powodów zależy im na pozostaniu razem. Oczywiście najważniejszym czynnikiem zawsze powinno być uczucie, które łączy ludzi. Jeżeli ono wygasło, to są małe szanse na pozostanie w związku, a przynajmniej nie ma to sensu dla dobra obu stron. Nie zawsze terapia kończy się uratowaniem związku, ponieważ to zależy od chęci i nastawienia do problemu partnerów.

Na terapie mogą iść partnerzy, małżonkowie czy narzeczeni, którzy maja określone problemy w relacji. Spotkania z psychologiem przeważnie odbywają się razem, ale dwa pierwsze są organizowane oddzielnie, aby psycholog mógł dokładnie poznać punkt widzenia obu stron.