części samochodowe

Praca w warsztacie samochodowym

Od roku pracuję w warsztacie samochodowym. Dostałem tą pracę można powiedzieć, że po znajomości, ponieważ ten warsztat prowadzi bardzo dobry znajomy mojego taty, jednakże mam umiejętności wystarczające, żeby w takim warsztacie pracować, ponieważ ukończyłem technikum mechaniczne, tak więc mam wykształcenie w tym kierunku.

Czym dokładnie się zajmuję?

części samochodoweZ pracy w warsztacie jestem bardzo zadowolony. Obok naszego warsztatu znajduje się sklep z częściami dacia, w którym mam zniżki. W sumie dobrze się złożyło, ponieważ sam mam samochód tej marki, także jak tylko mi się coś popsuje to części dacia mogę sobie kupić w bardzo okazyjnej cenie. Praca w warsztacie pomimo tego, że jest bardzo fajna i jestem z niej zadowolony, to jednak nie jest łatwą pracą. W tej pracy bardzo dobrze trzeba się znać na częściach samochodowych. Jak dla mnie najłatwiejsze do zamontowania są części peugeot. Po prostu ta marka samochodów, jak każda marka ma swoją specyfikę i akurat ta specyfika, że tak to ujmę bardzo mi podchodzić. Dlatego też lubię wymieniać części w tych samochodach, bo najłatwiej mi to idzie. Najciężej za to idzie mi montowanie części citroen. No akurat specyfika tych samochodów po prostu mi nie podchodzi. Schodzi mi zawsze przy tym sporo, ponieważ jak wspomniałem nie idzie mi montaż tych części, a samochód to poważna sprawa przecież i wszystko musi być zamontowane można powiedzieć, że idealnie. W naszym salonie najczęściej montowane są jednakże części renault. Po prostu najwięcej samochodów właśnie tej marki przyjeżdża do naszego warsztatu. Z tymi samochodami akurat nie mam problemu, chociaż czasami zdarzają się problemy z montażem części do tych właśnie samochodów.

Z pracy, jednak jak już wspomniałem jestem zadowolony, cieszę się że mam taką pracę i mam nadzieję, że pozostanę w niej na długie, długie lata.

Czytaj więcej na: http://salko.pl