Postęp dzisiejszej medycyny – zaawansowane badania prenatalne

Gdy w Polsce zaistniała możliwość in vitro dla wielu rodziców narodziła się iskierka nadzieji na możliwość posiadadnia własnego potomstawa. Niestety osoby obciążone chorobami genetycznymi miały małe szanse na powodzenie tej metody zapłodnienia. Na szczęście dzisiejsza medycyna wychodząc im na przeciw daje im możliwość diagnostyki preimpatacyjnej. 

Diagnostyka preimplatacyjna – szansa na zdrowe dziecko

diagnostyka preimplantacyjna zarodkówDotychczas wśród badań penatralnych jakie mogliśmy wykkonać były metody inwazyjne oraz nieinawzyjne. Do tych drugich zalicza się głównie badanie krwi matki, a także USG. Obecnie w kwestii USG medycyna znacznie się rozwinęła. Poza tradycyjnym czarnobiałym obrazem drukowanym z USG 2d, mamy możliwość wydruku 3D, a nawet 4D. Technologia USG 4D, z których obecnie korzysta już kilkanaście klinik w Poznaniu, chociaż wciaż jeszcze rzadko stosowana, pozwala na bardziej miarodajny wynik w przy ocenie takich wad jak rozszczep wargi, podniebienia, zniekształcenia dłoni i stóp, niewielki rozszczep kręgosłupa. Jednak to dzięki nowoczesnemu badaniu jakimi jest diagnostyka preimplatacyjna zarodków możliwe jest sprawdzenie, czy dziecko będzie miało chorobę genetyczną jeszcze przed zajściem kobiety w ciążę. Lekarze badają pod względem genetycznym zarodki jeszcze przed wprowadzeniem ich do macicy. W ten sposób eliminując w ogóle możliwość urodzenia się dziecka chorego. Dzięki badaniom możemy wykryć wady genetyczne lub mutacje genów, które mogą powodować niepełnosprawność umysłowąlub fizyczną u dziecka, a nawet niekiedy śmierć.

Jest to z pewnością jedno z najbardziej możliwych i dostępnych na tę chwilę dokładnych badań prenatalnych, dla par decydujących się na in vitro. Co daje duże światło na zwiększenie powodzenia tej metody zapłodnienia. Nie da się ukryć, że medycyna wciąż idzie do przodu i coraz bardziej nas zaskakuje, trudno zatem przewidzieć, co czeka nas w przyszłości. 

Sprawdź http://ivita.eu ofertę