ogrodów na terenie

Pielęgnacja ogrodów na świeżym powietrzu

Każdy z nas lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Natura nas relaksuje, dostarcza endorfin i spokoju. Mało kto woli spędzać czas w czterech ścianach, podczas gdy świat woła do niego i zachęca do wspólnej podróży. Na świecie jest mnóstwo pięknych miejsc. Możemy zobaczyć starożytne ruiny, zamki nad Loarą czy nasze polskie Bieszczady.

Dlaczego nie cieszy ich pielęgnacja ogrodów?

ogrodów na terenieŚwiat ma nam do zaofiarowania tak wiele, że z pewnością nigdy nie zdołamy tego wszystkiego zobaczyć. Możemy jednak się starać. Dziś niestety komputery opanowały świat. Małe dzieci mają najnowsze smartfony, tablety i laptopy. Całymi dniami grają i angażują się w zupełnie nierealny świat. Dlaczego tak mało czasu spędzamy na świeżym powietrzu? Czy faktycznie oglądanie obrazków w internecie, może nam zastąpić zobaczenie tego na żywo? Zdecydowanie nie może! Jestem z pokolenia nie tak odległego. Pamiętam jednak nasze bazy, bawienie się w chowanego i skakanie przez gumę. Moja młodsza siostra już tego nie doświadcza. W szkole każdy ma telefon lub tablet. Na przerwach nie wybiegają z uśmiechem na twarzy i nie biegną się bawić. Na ławeczkach spokojnie grają w nowe gry online. Nie cieszy ich pielęgnacja ogrodów na terenie warszawy, jak mnie dawniej. W ogóle ogrody dla dzisiejszych dzieci to coś nudnego.

Nie bawi ich nawadnianie ogrodów i pryskanie na kolegę wodą. Nie szukają baz czy domków na drzewie. Dziś każde miasto i wieś stały się jak Warszawa. Globalizacja, komputery i internet. To wszystko niestety zaczęło się bardziej liczyć, niż zwykła zabawa na podwórku z przyjacielem.