Olej kokosowy, rewolucja w kosmetyce

Od jakiegoś czasu na naszym rynku kosmetycznym królują oleje. Naturalne oleje, które mają bardzo dobry wpływ na naszą skórę. Można ich również używać na włosy, i dzięki temu poprawić ich kondycję. Jaki olej jest najbardziej popularny?

Olej kokosowy- przedłużacz młodości

olej kokosowy nierafinowanyTak, powitajmy sławę kosmetyki, czyli olej kokosowy nierafinowany który króluje na rynku. Pamiętajmy o tym, że nierafinowany jest tłoczony na zimno, i ma więcej właściwości, niż ten rafinowany. Warto więc wybierać nierafinowany. Olej kokosowy może być stosowany zarówno jako kosmetyk do codziennej pielęgnacji, jak i do smażenia, jako dodatek do potraw. Ma on o wiele mniej kalorii niż zwykły olej roślinny. Jednak najbardziej docenia się go jako kosmetyk. Jest idealny do demakijażu twarzy. Jest o wiele lepszy w działaniu niż na przykład tonik. Można go też położyć na twarz na noc. Jako krem na dzień się raczej nie sprawdzi, z racji tego, że jest tłusty, ale na noc może sobie na spokojnie być na twarzy. Bardzo dobrze nawilża twarz. Szybko się wchłania, wraz z drogocennymi składnikami odżywczymi. Jest też idealnym sposobem na popękane i spierzchnięte usta. Warto zawsze mieć go ze sobą w torebce jako pomadka ochronna. Można wykonywać nim nawet demakijaż oczu, bez obaw o podrażnienia. Wielbicielki długich włosów pokochają go za to, w jaki sposób pielęgnuje włosy. Idealnie nawilża suche i zniszczone końcówki. Może służyć jako takie serum na same końcówki, ale też jako maseczka, którą należy spłukać. Pozbawi puszenia włosów, zlikwiduje łupież.

Nie ma to jak naturalne kosmetyki, które mogą zastąpić nam wiele innych. Olej kokosowy zastępuje odżywki do włosów, maski, kosmetyki do pielęgnacji i oczyszczania twarzy, oraz pomadki, i wiele innych. Podobno nawet wybiela zęby! Warto więc go spróbować.