Oculus rift jest kolejnym krokiem w stronę wirtualnej rozrywki

 

Od wielu lat wszelakie firmy uderzają w wirtualną rzeczywistość. Nic dziwnego, ponieważ jest to marzenie wielu fanów technologii, aby symulacyjne przeżycia podkreślić dozą całkowitego zanurzenia się w wirtualnym świecie. Właśnie z takich względów, powstał oculus rift.

Większa imersja dzięki goglom wirtualnej rzeczywistości

oculus rift gryDla każdego fana symulatorów, najważniejsze jest odwzorowanie rzeczywistości w jak największym stopniu. Dlatego też, często sięgają po urządzenia, które umożliwiają na wzmocnienie swoich wrażeń, między innymi takie, jak oculus rift Gry symulacyjne są świetną opcją dla tego urządzenia, ponieważ dzięki niemu, możemy poczuć się jakbyśmy naprawdę obsługiwali kokpit samolotu, pociąg czy chociażby prowadzili samochód, gdyż wyświetlany obraz nie jest przedstawiony na monitorze, lecz w naszych goglach, co pomaga nam w dużym stopniu odciąć się od rzeczywistości i oddać wirtualnemu światu. Jednakże, dla fanów innych gatunków gier, możemy również znaleźć coś na oculus’a. Dla każdego fana horroru, podłączenie się do koszmarnego świata dzięki temu urządzeniu, będziemy przeżywać naprawdę ogromne emocje. Wiele osób nie potrafi poradzić sobie z adrenaliną i strachem, kiedy wykorzystują gogle, by zagrać w grę typu horror, dlatego jest to opcja tylko dla osób o nerwach ze stali. Jedną z najważniejszych funkcji oculus’a jest używaniu ruchu naszej głowy w zastępstwie dla gałki kontrolera czy myszki, aby rozejrzeć się po wirtualnym świecie. Tego typu funkcję otrzymujemy dzięki wbudowanym w urządzenie żyroskopom.

Oculus rift jest kolejnym skokiem technologicznym, ponieważ stymulujemy kolejny zmysł aby mieć wrażenie jak największej przynależności do danego świata, bowiem słuchawki oddające jak najczystszy dźwięk już od dawna są na rynku. 

Więcej informacji na stronie: https://lune.xyz