notariusz

Notariusz z Mokotowa i sprzedaż domu

Nazywam się Alan, mam trzydzieści cztery lata. Pracuje jako notariusz na Ochocie w kancelarii, która świadczy różne usługi. Kiedyś moja kancelaria notarialna w Warszawie się nie mieściła, została tam przeniesiona, ponieważ zmienił się zarząd.

Gdzie pracuje notariusz z Mokotowa

notariuszW Warszawie mam wielu kolegów, którzy pracują w różnych częściach miasta. Mój kolega Adam pracuje jako notariusz Mokotów na Mokotowie, co jest mu na rękę, bo tam mieszka z rodziną. Wszyscy notariusze w Warszawie się znają, ponieważ jest to uznawane grono i kontakty są konieczne. Często mamy różne spotkania, które organizuje notariusz urzędujący w centrum Warszawy i to właśnie tam jedziemy na rozmowy. Kancelaria notarialna w Warszawie, dla której pracuje wysłała mnie kiedyś na wieś, ponieważ jakaś kobieta chciała sprzedać swoją posiadłość i zamieszkać w Warszawie. Podobno miała jakieś małe mieszkanie w centrum, które odziedziczyła po jakiejś kuzynce. Jak pojechałem na miejsce, to stał tam taki dom, nawet sporych rozmiarów i kawał ziemi uprawnej. Kobieta miała miała też kilka zwierząt hodowlanych. Byłem zaskoczony, kiedy dowiedziałem się, że mieszka tam zupełnie sama, więc rozumiałem dlaczego chce sprzedać ten dom. Kupcy znaleźli się bardzo szybko, była to jakaś rodzina z Warszawy z trójką dzieci, która koniecznie chciała mieć dom na wsi, a że cena była niska jak na taki dom, to bez zastanowienia go kupili, Formalności załatwiliśmy na miejscu, nie trwało to długo. Kobieta, która sprzedała swój dom była bardzo zadowolona i cieszyła się, że teraz będzie mieszkała w Warszawie. Chyba ma mieszkanie na Ochocie, ale dokładnie nie pamiętam.

Tego dnia miałem jeszcze kilka spraw do załatwienia i odwiedziłem mojego kolegę, który także pracuje jako notariusz w centrum i poszliśmy na obiad do restauracji.