pokazy magii

Niepopularny zawód – magik i jego pokazy

Wraz z biegiem czasu wszystko się zmienia – zmieniamy się my sami, zmieniają się nasi sąsiedzi, zmienia się także rynek pracy. Jedne zawody przestają istnieć, z drugiej strony powstają nowe specjalizacje.

Pokazy magii na przyjęciach

pokazy magiiAczkolwiek zawód ,,magika” znany jest już od dawna, ale nie jest on często spotykany. Zapewne każde dziecko będzie chciało zobaczyć pokazy magiczne, jeżeli tylko nadarzy się okazja. Niestety dla magików, taka możliwość nie zdarza się często. Niemalże w każdej szkole podstawowej i przedszkolach raz na jakiś czas pokazy magii są organizowane. Magik zawsze może występować również na przyjęciach okolicznościowych, jak urodziny czy też inne okazje okolicznościowe. Jest możliwość aby w tym zawodzie poszerzyć swoje umiejętności o pokazy iluzjonistyczne, które są bardzo zbliżone do tych magicznych. Różnią się one tym, iż pokaz iluzji jest tak naprawdę złudzeniem, a pokaz magi to po prostu czary. Jako różnicę można uznać fakt, iż iluzja interesuje nawet dorosłych, tak więc grono odbiorców znacznie się zwiększa. Zarobki magików nie należą do najwyższych, wpływ na nie ma ilość zleceń jakie dane osoba przyjmuje. Aby mieć ich dużo, trzeba naprawdę kochać tę pracę. Wielu iluzjonistów pracuje na co dzień w zupełnie innej profesji, a w wolnych chwilach odwiedzają dzieci, lub inne potrzebujące osoby np. w szpitalu. Dla wielu magików takie pokazy charytatywne są najbardziej satysfakcjonujące mimo, że jedyne co dostają za występ, to uśmiech na twarzach potrzebujących. Nie zawsze, nie dla każdego i nie w każdym zawodzie pieniądze są najważniejsze.

Podsumowując, zawód magika wciąż istnieje, ale do popularnych nie należy być może z przyczyn finansowych, a być może dlatego że mało kto ma dryg do pokazów na scenie, przed dziećmi oraz dorosłymi.