Najlepsze smoczki symetryczne

W każdej wyprawce dla noworodka powinny się znaleźć najważniejsze artykuły, które będą mu służyły przez najbliższe miesiące. Na pewno nie może w niej zabraknąć łóżeczka, wózka, ubranek czy smoczka. Uspokajacz jest szczególnie przydatny, kiedy maluch płacze.

Kiedy dać dziecku smoczek symetryczny?

smoczki symetryczneNa rynku znajdziemy bardzo dużo modeli smoczków, które są produkowane przez producentów z wielu krajów. Największy procent z nich stanowią smoczki wykonane z silikonu, ponieważ jest on dobrze tolerowany przez maluchy i jest bezpieczny. W ostatnich latach na rynku pojawiły się też modele kauczukowe, które są doskonałe dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą korzystać ze smoczków silikonowych. Jednym z rodzajów dla noworodków są smoczki symetryczne, które są przeznaczone dla maluchów od urodzenia aż do trzeciego miesiąca życia. Mają one idealnie dopasowany kształt do małej buzi i okrągły kształt, który imituje sutek mamy. Dzięki temu stosowanie takiego modelu nie zakłóci karmienia piersią, bo dziecko nie będzie wyczuwało różnicy w kształcie. Smoczek symetryczny jest jednakowy z każdej strony, więc bez obaw można go włożyć do buzi malucha w dowolny sposób. Jest on wykonany ze specjalnego silikonu, który jest odpowiednio elastyczny. Przeważnie jeden smoczek jest wykorzystywany przez kilka tygodniu, po upływie których trzeba go wymienić na nowy, gdyż podlega on zużyciu. Podobnie trzeba postąpić, jeżeli na jego powierzchni zauważymy jakieś uszkodzenia, gdyż w szczelinach mogą się gromadzić bakterie.

Zakup smoczka nie jest łatwy, ale jeżeli określimy wiek dziecka i cechy, które musi on spełniać, to będzie nam znacznie łatwiej znaleźć odpowiednia kategorię. Ceny smoczków wahają się w przedziale od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych.