agencja pracy

Na czym polega leasing pracowniczy?

Mam na imię Monia. Mam trzydzieści lat. Mieszkam z dziećmi i mężem w Poznaniu. Mam piękny dom z ogrodem. Mojemu psu bardzo podoba się nasz ogród. Od dziewięciu lat prowadzę działalność gospodarczą. Moja firma rekrutacyjna szuka pracowników dla innych firm.

Leasing pracowniczy i jego zasady

agencja pracy

Agencja pracy tymczasowej, z którą współpracuje bardzo często korzysta z moich usług. Szukam prawników na każde stanowisko. Począwszy od pracowników fizycznych na wyspecjalizowanych specjalistach kończąc. Ostatnio do usług mojej firmy wprowadziłam nową ofertę. Jest to leasing pracowniczy. Profesjonalny leasing pracowniczy polega na wynajmowaniu pracowników innym firmom. Oczywiście pracownik musi się na to zgodzić. Trzeba podpisać wówczas odpowiednią umowę i ustalić wszystkie warunki. Na jaki okres pracownik przechodzi do innej firmy. Jakie będzie jego wynagrodzenie iw jakich godzinach będzie pracował. Wszystko jest załatwiane oficjalnie. Pracownik zna wszystkie zasady a moja firma rekrutacyjna pomaga w załatwieniu wszelkich formalności. Rok temu wprowadziłam outsourcing kadrowo-płacowy. Pomysł spotkał się ze sporym zainteresowanie. Wiele początkujących firm nie ma za dużych funduszy. Outsourcing kadrowo-placowy pomaga w rozliczaniu czasu pracy. Wykwalifikowanie eksperci pomagają w prowadzeniu dokumentów kadrowych. Firma dostarcza tylko odpowiednie dokumenty. Specjaliści wykonują resztę pracy. Outsourcing pracowniczy jest bardzo modny za granicą.

Jak byłam na stażu zagranicznym pierwszy raz spotkałam się z tym pojęciem i postanowiłam sobie, że przeniosę tę formę zatrudnienia do mojej firmy. Pomysł u nas nie robi takiej furory jak za granicą. Zauważyłam jedna, że coraz więcej młodych ludzi coraz chętniej korzysta z tej metody. Młodzi są bardziej dyspozycyjni i otwarci na nowe pomysły.