Moskitiery okienne i balkonowe

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na ochronę przed komarami, muchami czy innymi insektami w okresie wiosenno-letnim jest zabezpieczenie okien i drzwi za pomocą moskitier. Jak wszyscy dobrze wiemy, moskitiery to cienkie siatki o bardzo drobnych oczkach, które montujemy w oknach lub też drzwiach, by nie dopuścić do wlecenia insektów do wnętrza domu. Poniżej więcej o różnego rodzaju sposobach na komary.

Typy moskitier okiennych

okienne moskitiery w PruszkowieJak już wspomniano we wcześniejszej części tego tekstu, mamy kilka podstawowych sposobów ochrony przed insektami takimi jak komary. Najpopularniejsze i bardzo skuteczne są moskitiery. Wyróżniamy kilka rodzajów moskitier. Najtańszym rozwiązaniem są moskitiery, które montujemy na pasku przyklejanym w wewnętrznej części okna. Zaletą tego rozwiązania jest oczywiście niska cena, jak i dostępność oraz fakt, że siatkę możemy przyciąć, więc moskitierą pokryjemy nawet bardzo niewymiarowe okna. Inny typ moskitiery to taki, który umożliwia nam ściąganie i zakładanie siatki znajdującej się w drewnianej ramie. Taką moskitierę łatwo można zdjąć na zimę lub też na czas mycia okien i futryn. Jeśli chodzi o takie okienne moskitiery w Pruszkowie znajdziemy kilka dobrych sklepów zajmujących się ich sprzedażą. Znajdziemy tam również inne typy moskitier, na przykład takie na rzep lub moskitiery rozsuwane, które często montuje się w drzwiach tarasowych lub też balkonowych.

Mnogość typów moskitier pozwala każdemu znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie. Moskitiery to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony przed insektami. Oczywiście zawsze możemy zakupić jakiś chemiczny środek, jednak zawsze można zastosować takie rozwiązanie w ostateczności. Poza domem świetnie sprawdzi się środek przeciw komarom dostępny w sprayu.