psi fryzjer

Mój poważny i zrównoważony pies nigdy się nie złości

Wszyscy zawsze się śmieją z mojego psa. Już po samej jego minie widać, że to taki mały ponurak. Nigdy się nie złości ani nie denerwuje. Jest bardzo zrównoważony i poważny. Nie skacze na gości, lekko pomacha ogonkiem i tyle.

Zwierzak grzeczny u psiego fryzjera

psi fryzjerNiech Kraków podziwia taki okaz zwierzaka. Nawet niedrogi psi fryzjer w Krakowie nie potrafi wytrącić go z równowagi. Mógłby pozwolić każdemu na wszystko. Dzieciaki po nim skaczą i się bawią, a on nic, oaza spokoju, nawet nie warknie. Znajomi nieraz, jak strzyżenie psów jest potrzebne i zapisuje go do fryzjera, to jeżdżą z nami i robią sobie z tego komedię. Pies niewzruszony stoi i czeka, aż fryzjer dla psów nałoży mu specjalny szampon, i będzie szorował, potem spłukiwał to wszystko i wycierał. Pies dalej nic, grzecznie czeka, aż to wszystko się skończy. Potem Pani dodatkowo go suszy, i przycina sierść, która nieraz gdzieś tam się splącze. Podczas czesania też nawet nie drży. Każdy fryzjer dla psa mówi, że mój pies to anioł, bo nigdy nie widzieli tak spokojnego psa, który grzecznie siedzi i nawet nie zamruczy, pozwala na wszystko. Moi znajomi wtedy siedzą i się śmieją, i nawet nagrywają to i puszczają gdzieś do internetu. Mój pies ponurak nic sobie nie robi z tych śmiechów. Później podaje łapy, jak trzeba mu obciąć pazurki. Nawet nie drgnie i podaje te łapy spokojnie, by pani mogła lepiej pracować. To tak grzeczne zwierze, że sama nie wiem, jak się taki uchował w naszej rodzinie, bo my jesteśmy bardziej szalonymi osobami. A mówi się, że jaki pan, taki pies. U nas jest zupełnie inaczej. Temperament mojego psa to zupełne przeciwieństwo właściciela.

Nie wiem czemu tak jest, ale mój ponurak jakoś sobie radzi, i mu taki styl bycia odpowiada. Ja się cieszę, bo przynajmniej nie wariuje na przykład u weterynarza na badaniu jak inne psy. Mam wyjątkowe zwierzę i jestem z niego dumna.