Kupno obornika granulowanego w hurcie

Zawsze na wiosnę stosuję obornik na polu. Dzięki temu latem nie musze stosować dodatkowych oprysków roślin, a na jesień moje plony są obfite i mogę dużo na nich zarobić. Mam bardzo dużo pole, które łącznie zajmuje powierzchnię kilkuset hektarów. Uprawiam kilka różnych rodzajów roślin jadalnych, a obornik jest uniwersalny i może być stosowany przy uprawie każdej z nich.

Zalety obornika granulowanego

obornik granulowany hurtW tym roku zdecydowałem się na kupno obornika granulowanego, ponieważ jest to produkt o wiele bardziej wydajny i skuteczny niż obornik w formie płynnej. Mimo tego, że był to produkt wydajny i tak potrzebowałem jego dużej ilości. Najlepiej było mi więc kupić ten preparat w hurcie. Niestety, hurtownia do której się udałem była zamknięta. Ponieważ nie mogłem dłużej zwlekać z posadzeniem roślin musiałem jeszcze dziś dostać obornik. Skorzystałem z internetu, aby znaleźć miejsce, gdzie mógłbym go kupić. Włączyłem na telefonie wyszukiwarkę i wpisałem słowa: townię, która znajdowała się niedaleko mnie i tam pojechałem. Bez problemu dostałem tam obornik cielęcy, ponieważ właśnie na takim mi zależało. Upewniłem się tylko, czy forma granulatu będzie odpowiednia do rozsiewacza, który posiadałem w domu. Cena za stu kilogramowe opakowanie była dosyć przystępna, dlatego kupiłem od razu 150 takich opakowań.

Już następnego dnia wziąłem się za nawożenie gleby na moim polu. Granulat został świetnie przepuszczony przez rozsiewacz, przez co nie miałem żadnych problemów z doglebowym rozsianiem nawozu po polu. Najważniejsze jest jednak dla mnie to, że obornik w formie granulatu jest pozbawiony charakterystycznego zapachu gnoju, który jest głównym jego składnikiem. Jestem bardzo zadowolony z dokonanych zakupów.