Koszty wykonania elewacji małego domu jednorodzinnego

Budowa małego domu jednorodzinnego zaczyna się od wylania fundamentów a kończy się na położeniu elewacji zewnętrznej budynku. Elewacja to nic innego jak wykończenie domu od zewnątrz. Jest wiele różnych sposobów na wykończenie zewnętrznych ścian budynku. Elewacja domu może być tradycyjna albo nowoczesna, od czego zależą oczywiście koszty jej wykonania.

Najtańsza elewacja to otynkowanie budynku

elewacje LublinW zakresie ozdobienia domu od zewnątrz najtańszym rozwiązaniem jest otynkowanie pustaków. W tym celu wykorzystuje się specjalny tynk zewnętrzny odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Koszt takiej elewacji zaczyna się już od dwudziestu złotych od metra kwadratowego. Do tego trzeba sobie jeszcze doliczyć koszty pomalowania elewacji, które też będą się wahać w granicach kilkunastu złotych od metra kwadratowego. Można jednak wykonać o wiele bardziej wymyślne elewacje Lublin to miasto, w którym domy jednorodzinne wykończone są w bardzo nowoczesnych technologiach. Jeśli można na ten cel przeznaczyć większą kwotę to warto pomyśleć o pokryciu murów specjalnymi panelami czy eleganckim drewnem. Wszystkie te materiały są oczywiście przeznaczone do położenia ich na zewnątrz. Decydując się na deski elewacyjne można być pewnym, że nie będą im szkodzić nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Wybierając ładniejsze i droższe rozwiązania trzeba się liczyć z kosztem nawet do dwustu złotych za metr kwadratowy.

Budując dom można dzisiaj przebierać w technologiach i materiałach, z których powstanie budynek i którymi się ten budynek wykończy i ozdobi. Wszystko jest tylko kwestią możliwości finansowych budujących. Jeśli ma się na budowę domu więcej wolnych środków to można wykończyć go od zewnątrz w naprawdę ciekawy sposób, dzięki czemu dom będzie się pięknie prezentować.