Konsultacja psychologiczna po rozstaniu

Złamane serce potrafi boleć, jak mało co. Gdy tracimy bliską nam osobę poniekąd przeżywamy to w bardzo podobny sposób, jak w sytuacji, gdyby ktoś nam bliski odszedł z tego świata. Spora liczba osób wciąż żyje w przekonaniu, że taki problem nie wymaga od nas wizyty u psychologa i że czas zaleczy wszystkie rany na tym podłożu. 

Wizyta u psychologa po zerwaniu

konsultacje psychologiczneRozstanie bywa bardzo bolesne zwłaszcza, gdy to my zostaliśmy przez kogoś opuszczeni. Mamy wówczas poczucie, jakby nasz świat się nagle skończył, przestaje nas cokolwiek cieszyć, bawić, przestajemy mieć chęci na wszelakie aktywności, jakie dotychczas prowadziliśmy w życiu nawet wówczas, gdy tego rozstania się spodziewaliśmy bo w związku już od dłuższego czasu się nie polepszało. Choć większość z nas wychodzi z założenia, że ten stan przejdzie z czasem to niestety wcale tak nie musi być. Dlatego, gdy mamy problem z powrotem do normalności po zerwaniu wówczas warto skorzystać z opcji, jaką są konsultacje psychologiczne ponieważ mogą nam one naprawdę bardzo pomóc, a co za tym idzie przyspieszyć ten okres „żałoby”. To, że czujemy się źle psychicznie po rozstaniu jest całkowicie normalne, aczkolwiek bywa, że czas ten wydłuża się miesiącami utrudniając nam normalne funkcjonowanie, nie wspominając już o wejściu w nowy związek.

Jeżeli nie przepracujemy naszego stanu emocjonalnego po zerwaniu, możemy mieć ogromne trudności nie tylko z wyleczeniem złamanego serca, ale również z zaufaniem w przyszłości innemu partnerowi, który pragnie nas obdarzyć uczuciem i zbudować wspólnie przyszłość. Ponadto taki stan nieleczony może również doprowadzić człowieka do depresji. Dzięki konsultacjom psychologicznym będziemy wiedzieli, jak wyjść z tego uciążliwego stanu psychicznego, a także jak radzić sobie z podobnymi sytuacjami w przyszłości.