muzyka do prezentacji

Kilka kroków do stworzenia dobrej prezentacji z muzyką

W codziennym funkcjonowaniu biura i czynnym udziale w jej życiu, stajemy niejednokrotnie przed zadaniem postawionym nam przez przełożonych, a mianowicie przygotowaniem spotkania.

Muzyka do prezentacji jest ważna

muzyka do prezentacjiKiedy znana jest już jego tematyka, często występujemy w roli eksperta i naszym celem jest często przekazanie dużej ilości informacji. Najlepszym sposobem jest prezentacja. Jak przygotować dobrą prezentację? Przede wszystkim, nie należy stosować tekstu (jedynie tytuły poszczególnych slajdów), bo z odległości nie będzie go widać i nie zostanie zapamiętane to, co tak naprawdę chcemy powiedzieć. Muzyka do prezentacji jest bardzo ciekawym dodatkiem. Można wybrać bank muzyki online, który umożliwia zakup plików roalty free music (płacimy tylko za licencję). Oprawa graficzna ma ogromne znaczenie: warto dodać infografiki lub kolorowe wykresy przyciągające uwagę odbiorców. Może być też użyta muzyka do reklamy, którą wykupiliśmy przy innej okazji. Lekko brzmiąca w tle muzyka do filmów także może stanowić urozmaicenie. Dodanie dużej ilości inspirujących zdjęć w slajdach podnosi jakość prezentacji i sprawia, że zostaje ona zapamiętana. Używając określonego programu możemy sprawdzić jego funkcje – dodatkowe efekty specjalne ożywiają całość. Royalty music jako pliki mogą być użyte tylko we fragmentach. Warto przewidzieć, w jakim stopniu oświetlone będzie pomieszczenie – czy ekran będzie dobrze widoczny? Być może należy używać tylko ciemnych barw w prezentacji tak, aby wszystko było dobrze widoczne. Pierwszy slajd tytułowy może zawierać spis treści, lub zagadnienia, jakie planujemy poruszyć. Pozwoli to uporządkować całość.

Warto być przygotowanym na rozwój sytuacji, jeśli wywiąże się ciekawa dyskusja – musimy mieć możliwość skrócenia lub wydłużenia prezentacji.

Więcej na www.royaltyfreeheaven.com