Kasa online w formie mobilnej

Wszelkie urządzenia fiskalne służą przede wszystkim do rejestrowania sprzedaży detalicznej. Dla klienta potwierdzeniem transakcji jest paragon, a obowiązkiem sprzedawcy jest jego wydanie. Też dzięki kasie, przedsiębiorca rozlicza się z rzędem.

Dla kogo są przeznaczone kasy online?

kasa fiskalna mobilna onlineWchodząc do sklepu na pewno od razu można zauważyć stanowisko z kasą, gdzie dokonuje się zakupów. Każda transakcja sprzedaży musi być uwzględniona na kasie, ponieważ przedsiębiorca później zapłaci od niej podatek. Każda kasa posiada też możliwość wykonania dziennych czy miesięcznych raportów fiskalnych, które służą do rozliczenia z urzędem. Można na nich także generować niefiskalne raporty, które służą przedsiębiorcy do analizy sprzedaży. Większość firm handlowych i usługowych posiada klasyczny model kasy, natomiast kilka wybranych branż musi mieć nieco inną, gdyż obliguje je d tego ustawa o podatku od towarów i usług. Kasa fiskalna mobilna online jest dedykowana między innymi warsztatom samochodowym, zakładom fryzjerskim, salonom kosmetycznym, kancelariom adwokackim czy restauracjom. Jej główną różnicą jest to iż posiada wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas w celu przesyłania dobowych raportów fiskalnych. Dzięki temu przedsiębiorca ni musi tego robić dodatkowo w momencie rozliczania poprzedniego miesiąca, bo kasa robi to za niego. To czego wymaga, to stałego połączenia z siecią internetową, które może się odbywać za pomocą WiFi lub bluetooth. Ponadto mobilne kasy mogą pracować w dowolnym miejscu, co stanowi dodatkową zaletę.

Zakup kasy fiskalnej powinien nastąpić najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności, gdyż konieczne jest jeszcze wykonanie jej fiskalizacji i zgłoszenie do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Każda kasa fiskalna jest potwierdzeniem tego, że firma działa legalnie.