Jakie korzyści płyną z posiadania rekuperacji?

 

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to jedyny rodzaj wentylacji, która jak sama nazwa wskazuje umożliwia odzyskiwanie ciepła na poziomie około 70-80%. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Jednak to nie jedyne korzyści jakie płyną z jej posiadania.

Korzyści płynące z posiadania rekuperacji

wentylacja i rekuperacja nowy sączDecydując się na rekuperację najlepiej zrobić to już na etapie projektu. Dzięki temu usuniemy zbędne kominy, przez które w przypadku wentylacji grawitacyjnej ucieka większość ciepła. Jest to jedna z wielu zalet jakie daje nam wentylacja mechaniczna. To sprawia, że projekt naszego domu jest też tańszy. Co więcej zaoszczędzimy również na jego wykończeniu gdyż potrzebna jest mniejsza ilość grzejników. Po drugie łatwiej będzie rozplanować umiejscowienie rekuperatora czyli serca całej instalacji a także kanałów wentylacyjnych, którymi będzie się przemieszczało powietrze zarówno to zużyte jak i czyste i świeże. Wentylacja i rekuperacja nowy sącz to jedno i to samo, po prostu jedni chcąc podkreślić główną zaletę mówią o wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, z kolei inni wolą mówić o rekuperacji ze względu na krótszą nazwę. Poza tym, dzięki rekuperacji zyskujemy świeże i filtrowane powietrze, które dostarczane są do każdego pomieszczenia w idealnej ilości. Dzięki temu nasze samopoczucie jest o wiele lepsze i rzadziej odczuwamy bóle głowy. Również alergicy będą bardzo zadowoleni, ponieważ powietrze jest oczyszczane ze wszystkich alergenów.

Decydując się na rekuperację ważna jest nie tylko szybka decyzja o jej montażu, ale również dobór odpowiedniego rekuperatora, który zapewni odpowiednią ilość świeżego i czystego powietrza do każdego z naszych pomieszczeń. Jednak równie ważny jest dobór odpowiedniej ekipy, która wykona całą instalację.