Jaki wybrać środek czyszczący do mycia auta?

 

Jeśli jesteśmy właścicielami pojazdu to z pewnością zależy nam na tym, aby był on przez nas jak najdłużej eksploatowany. Długą żywotność zapewnimy mu przez właściwy dobór kosmetyków samochodowych. Oczywiście nigdy nie będziemy mogli poprawić stanu technicznego pojazdu poprzez używanie środków czystości do auta, ale zdecydowanie mniej czasu będziemy spędzać u lakiernika czy też blacharza.

Czy środki czyszczące do auta używać z wodą?

środki czyszczące do samochodówKiedy chcemy umyć nasze auto to nie tylko musimy posiadać odpowiednie środki czyszczące do samochodu, ale także używać odpowiedniej wody. Jeżeli nasza woda płynąca z wodociągów jest w stopniu bardzo twardym to może to doprowadzić do tego, że zawarte w niej sole wapniowe i magnezowe wpłyną negatywnie na trwałość lakieru. Spowoduje to tym samym wyraźnie zacieki albo doprowadzi  do powstania zmatowień. Z tego powodu najlepiej jest używać płynu do mycia samochodu bez jakiejkolwiek wody. Tego rodzaju preparat jest inny od klasycznych detergentów, ponieważ nie pieni się dzięki czemu nie musimy go później spłukiwać wodą. Zawsze zanim zaczniemy stosować jakiekolwiek środki czyszczące do samochodów to musimy upewnić się, iż możemy taki preparat użyć na naszym samochodzie. Nie możemy również tego samego środka czystości używać do karoserii, opon, szyb i innych rzeczy, ponieważ do każdego zostały stworzone specjalne produkty.

Preparaty dostępne na rynku mogą być stosowane zarówno z wodą, jak i bez, a zawsze najlepiej używać odpowiednich rękawiczek, żeby nie mieć kontaktu z danym preparatem. Na rynku mam dostępny zarówno produkty czyszczące w niskich cenach, jak również w wysokich i wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy oraz samochodu, którym jeździmy. Inne preparaty wykorzystamy do aut luksusowych a inne do dostawczych.