Jaki olej jest najlepszy?

 

Kannabidiol (CBD) to organiczna substancja czynna, która znajduje się wyłącznie w konopiach. Czyni ją to unikalną, a przez to dość drogą, zwłaszcza jeśli jest w czystej postaci, jak to ma miejsce w przypadku olejów konopnych CBD.

Sklepy z olejami konopnymi

sprawdzony olej konopny - sklepOleje konopne są produktami w stu procentach legalnymi i bezpiecznymi, albowiem pozyskuje się je tylko z konopi CBD, które nie mogą zawierać więcej niż 0,02% tetrahydrokannabinolu (THC), czyli substancji czynnej powodującej odurzenie oraz uzależnienie. 0,02% to ilość śladowa, która absolutnie nie ma wpływu na postrzeganie rzeczywistości, nie spowalnia reakcji i nie daje działań niepożądanych, w związku z czym, oleje, mogą być stosowane także przez dzieci. Jeżeli chodzi o ceny, wszystko zależne jest od procentowej zawartości kannabidiolu, a im go więcej, tym wyrób jest droższy. Zatem znajdziemy oleje za kilkadziesiąt, kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Jednak pamiętać należy, że są to produkty będące naturalnymi lekarstwami, a to, że nie muszą być sprzedawane w aptekach, jest zasługą tego, że nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia ani życia. Jeżeli chcemy kupić sprawdzony olej konopny – sklep internetowy, to miejsce gdzie mamy bardzo szerokie spektrum wyboru. W przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych, których oferta, z reguły, sprowadza się do dwóch-trzech producentów. Natomiast w sklepach online mamy do wyboru oleje od kilkunastu wytwórców, nie tylko z Europy, ale także z USA oraz Kanady.

W toku badań naukowych dowiedziono, że oleje CBD mają właściwości antynowotworowe, przeciwzapalne, przeciwpsychotyczne, przeciwbólowe, przeciwdrgawkowe oraz przeciwwymiotne. Tak szerokie spektrum działania decyduje o tym, że są one wykorzystywane w terapii dziesiątek zespołów chorobowych.