Jaki kominek do domu?

Kto w zimie nie marzy o ciepłym kominku, dobrej książce i kubku ciepłej herbaty? Trzaskający ogień nadaje przecież wnętrzom przytulności oraz wyjątkowego ciepła. Jednak oprócz klasycznych kominków możemy wybrać także popularne „kozy”. Do jakich wnętrz pasują?

Kiedy wybrać kominek kozę?

kozy kominkiPrzede wszystkim jeśli rozważamy ogrzewanie domu kominkiem – kozy, w przeciwieństwie do kominka, nadają się do ogrzewania tylko pojedynczych pomieszczeń. Są także doskonałą alternatywą kominka dla niewielkich pokoi. Jeśli mamy mały salon, klasyczny kominek zdominuje go, a wokół stworzy się niepotrzebny bałagan. Wtedy można postawić na kozę – jest znacznie mniejsza. W dodatku kozy kominki nie wymagają zaawansowanego montażu. Jeśli mamy już urządzone mieszkanie, dodawanie do niego klasycznego kominka będzie wymagało generalnego remontu.W dodatki kozę możemy zabrać ze sobą w razie przeprowadzki. A co ze stylem wnętrza? Ten kominek, szczególnie w wersji żeliwnej z bardzo finezyjnymi zdobieniami na pewno będzie pasował do wnętrz retro, inspirowanych stylem prowansalskim czy romantycznym. Jednak nie tylko. Odpowiedni prosty kominek koza będzie równie dobrze wyglądał w industrialnych wnętrzach. Kupując kozę musimy pamiętać, aby odpowiednio dobrać moc do naszych potrzeb. Powinniśmy także dokładnie przemyśleć jaki sposób opalania chcemy wybrać. Może to być drewno lub specjalne paliwo. Przed zakupem należy także sprawdzić moc kominka oraz czas ogrzania. 

Dzięki kominkowi kozie możemy nadać naszym pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Jest to tańsza alternatywa dla klasycznych kominków, idealna do domków z małymi salonami. Taki kominek nie tylko podkreśli styl wnętrza ale i nada mu wyjątkowej przytulność. Pozostaje tylko wygodnie się usadowić, wziąć do ręki książkę i oddać lekturze.