Detektywi zajmujący się zbieraniem informacji personalnych

 

Oszustwa dotyczą różnych branż – najczęściej są to oszustwa finansowe. Czasami zdarza się, że oszustwo dotyczy sporych pieniędzy. W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z usług detektywistycznych. Okazuje się, że agencje detektywistyczne mogą w tych przypadkach bardzo pomóc.

Wykrywanie oszustw, zbieranie informacji personalnych i inne usługi

prywatne biuro detektywistyczne znajdujące się na śląskuNa pewno detektyw może zebrać dowody, które będą świadczyć o tym, że dana osoba uzyskuje fałszywe zwolnienia lekarskie. Nie jest to jednak jedyny rodzaj oszustwa. Firma zatrudniająca pracowników zawiera zazwyczaj w umowie o pracę punkt, który mówi o tym, że pracownik jest zobowiązany do zachowania tajemnicy. Niestety niektórzy pracownicy wynoszą informacje z firmy na zewnątrz np. plany, projekty, które mogą przecież posłużyć konkurencji. Detektyw może zająć się udowadnianiem ujawniania takich tajemnic. Ponadto tosunkowo łatwo jest udowodnić. Kiedyś popularne w Polsce i poza jej granicami były oszustwa matrymonialne. Na szczęście teraz jest takich sytuacji coraz mniej, ale nadal się zdarzają. Tu również detektyw może wykryć takie oszustwo. Ogólnie rzecz biorąc – detektyw zbiera różne dowody.

Mogą to być dowody świadczące o bezprawnym wykorzystywaniu znaków i nazw towarowych, ale nie tylko. Detektywi mają w swojej ofercie identyfikowanie osób, ocenę wiarygodności, ustalanie stanu majątkowego, analizę przeszłości zawodowej, zabieranie opinii na temat konkretnej osoby w miejscu zamieszkania, w pracy – a to wszystko w ramach zbierania informacji personalnych. Oprócz tego agencje detektywistyczne mogą zajmować się usługami windykacyjnymi.