Dal kogo są szkła progresywne?

Osoby kończące czterdziestkę często cierpią na różne wady wzorku. Zaobserwować można również, że osoby takie mają zawsze dwie pary okularów. Okulary te noszą w torebce, marynarce czy odkładają w widoczne miejsce tak aby zawsze mieć je pod ręką.

Wygodne szkła progresywne

okulary progresywneJednak po co mieć przy sobie aż dwie pary okularów? Okazuje się, że osoby powyżej czterdziestego roku życia potrzebują okularów do bliży i dali. Często można też zauważyć u osób takich zdenerwowanie gdy szukają odpowiednich okularów i nie mogą ich znaleźć. Jednak nie ma konieczności posiadania aż dwóch par okularów. Wystarczą jedne z odpowiednimi szkłami. Szkła te nazywane są szkłami progresywnymi. Okulary te umożliwiają korekcję obrazu zarówno tego dalekiego, bliskiego jak i odległości pomiędzy. Szkła progresywne mają jedną podstawową zaletę, można przez nie widzieć wyraźnie na każdą odległość. Przyczynia się to tego specjalna konstrukcja szkieł, która składa się z kilku stref widzenia. Można zatem szkła podzielić na trzy pola. Górna część odpowiada za widzenie dali, dolna za ostre widzenie bliskich odległości, a środek oznacza widzenie pośrednie. Zatem okulary progresywne charakteryzują się tym, że są kompleksowe. Spełniają wszystkie potrzeby użytkownika. Okulary takie dają komfort, gdyż nie ma potrzeby ich ciągłego ściągania w celu założenia innej pary. Okulary te dają możliwość wyraźnego widzenia w każdej odległości. Szkła progresywne nadają się dla każdego niezależnie od wady wzorku jaką ma. Mogą je nosić osoby z astygmatyzmem, dalekowzrocznością i krótkowzrocznością. Jeszcze jedną dużą zaletą tych szkieł jest to że można je personalizować, tak aby spełniały potrzeby osoby która będzie je nosić.

Gdy mamy kilka wad wzorku warto zastanowić się nad zmianą okularów z kilku na tylko jedną parę. Okulary progresywne pozwolą na komfortowe widzenie różnych odległości. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie drugiej pary okularów.