Czym jest deratyzacja?

Szczury są nosicielami wielu groźnych bakterii, wirusów i patogenów, są też jednymi ze zwierząt, które najczęściej zapadają na wściekliznę. Czyni je to prawdziwą bombą biologiczną, która może zagrozić nie tylko nam, ale także naszym bliskim.

Warszawscy specjaliści od deratyzacji

deratyzacja warszawaWalka ze szczurami jest bardzo trudna, albowiem ten gatunek ma imponujące zdolności do rozmnażania się. Samica szczura jest w stanie wydać na świat, w jednym miocie, aż czternaście młodych, przy czym uznaje się, iż średnio jest to osiem-dziewięć osobników. Ich ciąża trwa zaledwie dwadzieścia trzy dni, zatem przy założeniu, że w szczurzej kolonii jest kilkanaście samic, w ciągu miesiąca może urodzić im się nawet kilkaset młodych. Czyli liczba urodzeń w kolonii, w sprzyjającym, bogatym w pożywienie i schronienie miejscu, zawsze będzie wyższa od ilości osobników wyeliminowanych lub zmarłych z przyczyn naturalnych. Deratyzacja jest zatem wyższą koniecznością, albowiem gdybyśmy jej nie stosowali nasze ulice byłyby pełne tych gryzoni. Na szczęście w Warszawie mamy specjalistów, którzy potrafią sobie radzić ze szczurami, bo to ich codzienne zajęcie. Zajmują się oni nie tylko eksterminowaniem gryzoni, ale również zakładaniem pułapek ze spreparowanym jedzeniem, czy też usuwaniem nieżyjących osobników z piwnic i domów. Zatem jeśli zainteresowała nas deratyzacja Warszawa to dobre miejsce, by z niej skorzystać. Nie tylko z uwagi na dużą ilość firm deratyzacyjnych, ale także ze względu na relatywnie niskie ceny. 

Koszt usług deratyzacyjnych nie jest wysoki, a średnia ich cena to niewiele ponad sto dwadzieścia złotych. Firmy zajmujące się odszczurzaniem współpracują zarówno z klientami indywidualnymi, jak i biznesowymi i w większości działają przez siedem dni w tygodniu.