Co wziąć pod uwagę na międzynarodowym weselu?

Ze względu na to, że ja i mój mąż pochodzimy z dwóch różnych państw mieliśmy mały problem z organizacją wesela. Nie wiedzieliśmy czy zorganizować zabawę w Niemczech czy w Polsce ani jak usadzić gości, aby dobrze się bawili. Dużym problemem okazało się również wybranie języka w którym będzie prowadzona cała impreza, tak, aby żadna ze stron nie poczuła się urażona.

Organizacja międzynarodowego wesela

wesele międzynarodoweOstatecznie po długich debatach i rozważaniach zdecydowaliśmy się na wesele w Polsce. Było to spowodowane tym, że większość zaproszonych gości będzie jednak z mojej rodziny. Natomiast osobom mieszkającym na stałe w Niemczech zadeklarowaliśmy się zorganizować nocleg, tak aby mogły się z nami bawić bez obaw o takie sprawy. Ponadto zrezygnowaliśmy z oznaczania miejsc wizytówkami i narzucania innym z kim mają się bawić, lecz pozostawienie im wolnego wyboru. Stwierdziliśmy bowiem, że my również nie czulibyśmy się komfortowo, gdyby ktoś kazał nam na siłę nawiązywać kontakt, mało tego, że z nieznaną osobą, ale z obcokrajowcem. Poszukując natomiast Dj na imprezę znalazłam w internecie kuszącą ofertę dotyczącą osoby który jest w stanie poprowadzić wesele międzynarodowe. Oferta mówiła, że DJ prowadzący imprezę może mówić w wielu językach. Proponowane były między innymi te języki, które szczególnie nas interesowały. Weselny wodzirej każdy komunikat przekazywał w dwóch językach: polskim i niemieckim. Pozwoliło to na doskonałe zrozumienie pomiędzy gośćmi, a zabawa okazała się świetnie zorganizowana. Nasze obawy, które wiązały się z dwujęzycznym wesele, co prawda nie były bezpodstawne, ale na szczęście absolutnie się nie sprawdziły, a goście świetnie się ze sobą bawili.
Cieszę się, że znalazłam w porę odpowiedniego DJ, który umiejętnie poprowadził zabawę i spowodował, że wszyscy się ze sobą zintegrowali. Goście powiedzieli mi, że na pewno na długo nasze wesele zapadnie im w pamięć.