Charakterystyka raju podatkowego

Gdy otrzymujemy rachunek za gaz, prąd czy inne media nie raz łapiemy się za głowę. Bo jak to tak? Okazuje się, że zużycie to często nawet nie połowa tego co musimy opłacić. Reszta to koszta przesyłowe, podatki i szereg innych rzeczy. Mimo tego, że się na to denerwujemy jako zwykli szarzy ludzie nie jesteśmy w stanie zmienić tego stanu rzeczy. Tak po prostu musi być, gdyż jest to regulowane przez władzę centralną. Jedyne co można zrobić to przestać sie stresować, bo szkoda naszego zdrowia. 

Raje podatkowe i ucieczka do nich 

raje podatkoweOglądając różnego rodzaju programy telewizyjne można dostrzec, że w dziedzinie finansów coraz częściej słychać głosy dotyczące tego, że nasi przedsiębiorcy coraz częściej wybierają raje podatkowe na siedziby swojej spółki. Z reguły jest to potępiane, ponieważ zarzuca się takim osobom brak patriotyzmu. Czy tak jest? Nie do końca. Celem każdego biznesu jest zarobienie możliwie jak największych pieniędzy a w sytuacji kryzysowej utrzymanie się na rynku. Niektórzy właściciele przedsiębiorstw niestety nie są w stanie przetrwać nawet roku z powodu wysokich kosztów utrzymania pracownika oraz wszelkich opłat. Dlatego też uciekają chociażby na Cypr, gdzie decydują się na założenie swojej działalności gospodarczej. Wszystko trwa około miesiąca a spokój ma się na lata. Jednak jakie są podstawowe charakterystyczne cechy takiego raju? Przede wszystkim jest to stabilna gospodarka, ochrona tajemnicy bankowej i firmowej, bardzo elastycznie zbudowany system prawny oraz absolutne minimum dokumentów. 

Nie ma się co ludziom dziwić, ponieważ każdy szuka wygód. Taką zapewni każdy raj podatkowy. Dzięki odpowiednio rozwiniętej infrastrukturze, wynajmowanym biurom na godzinę oraz prosperującemu systemowi bankowemu można rozwinąć skrzydła.