domy kanadyjskie

Alternatywa dla domu murowanego – domy kanadyjskie

Wiele osób jest przyzwyczajonych do domów murowanych. Ściany z cegieł czy pustaków są mocne, trwałe, a w połączeniu z odpowiednią warstwą wełny czy styropianu bardzo ciepłe.

Domy kanadyjskie to ciekawy wybór

domy kanadyjskie Jednak koszt wybudowania takiego domu oraz czasochłonność zniechęcają często inwestorów. Wymagane przerwy technologiczne, na przykład przy schnięciu zaprawy, schodów czy wylewek dodatkowo wydłużają czas budowy. Często jest też tak, że prace rozpoczęte latem jednego roku kończą się jesienią następnego. Idealną alternatywą w takiej sytuacji są domy drewniane w małopolsce, często wybierane przez osoby zamieszkujące to województwo, ale też i inne rejony kraju. Taka konstrukcja jest stawiana szybko, zazwyczaj nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu. Biuro projektowe oraz siedzibę firmy wykonawcze, oferujące domy kanadyjskie, łatwo można znaleźć na przykład w Katowicach. Realizacja budowy z jednym wykonawcą ma wiele zalet. Firma zazwyczaj zajmuje się dostawami materiałów, zatrudnia też odpowiednich fachowców. Prace zaczynają się od wykonania fundamentów, na których stawia się drewniane ściany, wewnątrz których, pomiędzy ociepleniem, prowadzone są wszelkie instalacje. Dopełnieniem jest zabezpieczenie przeciwwiatrowe. Domy kanadyjskie mogą być stawiane w stanie surowym- wtedy inwestor zajmuje się wykończeniem wewnętrznym, lub „pod klucz”. Wtedy pozostaje tylko wnieść swoje meble i cieszyć się ciepłym i przytulnym wnętrzem. Co ciekawe. z zewnątrz domy kanadyjskie w Katowicach wcale nie muszą różnić się od tradycyjnych, murowanych, mogą tez mieć praktycznie dowolną, ograniczona tylko wyobraźnią projektanta i zasobnością portfela inwestora formę.

A co najważniejsze, przy takich samych wymiarach proces ich budowy jest zdecydowanie krótszy niż tych wznoszonych w tradycyjnej formie murowanej.

Więcej na stronie http://www.timberbood.pl