Aloe Vera – sok z aloesu

Aloes stosować można zarówno jako dodatek do kosmetyków, wcierając go w skórę, jak i drogą doustną, bowiem występuje również pod postacią soku. Oprócz regeneracji skóry, sok z aloesu wspomaga wiele innych procesów organizmu.

Sok Aloe Vera – dlaczego warto?

aloe vera do piciaSok aloesowy cieszy się popularnością wśród osób praktykujących zdrowy tryb życia, poparty właściwie zbilansowaną dietą. Działa bowiem na organizm oczyszczająco, pozbywając się toksyn, nagromadzonych z powodu złego odżywiania, stresu czy zbyt małej ilości snu. Sok aloesowy działa na takiej samej zasadzie jak świeże koktajle lub soki warzywne, zawierające aminokwasy i minerały. Działa na nasze ciało nawilżająco i chłodząco, więc powinien być stosowany szczególnie podczas upalnych dni. Dobrze działa na układ trawienny oraz procesy regeneracyjne skóry, tak samo jak żel. Spowalnia proces starzenia i działa przeciwzapalnie, zapobiegając powstaniu lub rozwojowi infekcji. Z racji, że zawiera witaminę C, jest idealnym zabezpieczeniem jesienią, w sezonie grypy i przeziębień. Regularne stosowanie aloe vera do picia obniża cholesterol, poprawia ciśnienie i działanie układu krążenia. Pozytywnie wpływa na układ trawienny: poprawia pracę jelit oraz pozbywa się bakterii i wirusów obecnych w przewodzie pokarmowym. Dodatkowo neutralizuje różne dolegliwości związane z trawieniem, takie jak bóle brzucha, wzdęcia czy zgaga. Działa pobudzająco, dodaje energii i zmniejsza uczucie zmęczenia. Poza samym działaniem wewnątrz organizmu, sok aloesowy pozytywnie wpływa na wygląd. Wzmacnia włosy i przyspiesza ich rośnięcie, wygładza i ujędrnia cerę.

Sok aloesowy to spożywcza odmiana żelu stosowanego jako dodatek do kosmetyków. Jego działanie ma nawet dużo szersze zastosowanie niż żel, który działa jedynie na skórę. Jest to produkt powszechnie dostępny, który znajdziemy w każdym większym markecie rozsądnej cenie.