akcesoria jeździeckie

Akcesoria jeździeckie nie muszą zrujnować nam portfela

Jeździectwo wydaje się niektórym dość drogim hobby, tak jednak wcale nie musi być. Wystarczy zaopatrzyć się w sprzęt w odpowiednim sklepie i nie będzie takich problemów. Oczywiście konie to drogie zwierzęta, jednak na początek można je wypożyczać.

Jak ekonomicznie uprawiać jeździectwo konne?

akcesoria jeździeckie

Podczas nauki jazdy konnej dobrze jest zmieniać konie, tak by móc nauczyć się pracy z wieloma końmi, ich charakterów i zachowań. Akcesoria jeździeckie można kupować zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Zarówno te pierwsze jak i drugie oferują szeroki wybór różnych sprzętów służących do jeżdżenia konno. Akcesoria do jazdy konno powinny zapewniać bezpieczeństwo i komfort zarówno jeźdźcowi jak i koniowi. Warto zadbać o to, by materiały z jakich zostały wykonane poszczególne elementy były przyjazne dla konia. Bryczesy damskie i męskie z kolei chronią jeźdźca przed otarciami. Testowałam wiele bryczesów, zanim odnalazłam te właściwe dla mnie. Podejrzewam, że Wasza droga będzie podobna. Czaprak z kolei chroni grzbiet konia przed otarciami od siodła. Taki czaprak powinien być wykonany z miękkiego materiału chroniącego skórę i sierść konia. Ochraniacze dla konia i dla jeźdźca, to także elementy o których nie możemy zapominać. Biorąc pod uwagę, że tych elementów wyposażenia jest tak wiele, warto zastanowić się na przykład nad wypożyczeniem siodła, które sporo kosztuje. Istnieją takie wypożyczalnie, głównie przy stadninach. Pozostałe sprzęty oczywiście warto kupić, szczególnie te dla jeźdźca. Nie można również zapominać o specjalnej czapce, dżokejce, która pełni rolę kasku, a do tego wygląda ładnie i jest dość lekka.

Podsumowując można stwierdzić, iż jeździectwo mądrze zaplanowane wcale nie musi wiele kosztować. Konia i siodło można wypożyczyć, a pozostałe akcesoria zakupić w sklepie, najlepiej ze zniżką.

Dobrych ofert warto szukać na – http://www.stajniasklep.pl