Akcesoria do masażu – wałki lyapko

Zarówno praca siedząca jak i bardziej aktywna przynosi ze sobą wiele schorzeń takich jak np. bóle mięśni, kręgosłupa czy głowy. Wiele osób nie ma czasu na regularne chodzenie do masażysty czy fizjoterapeuty. Akcesoria do masażu rzadko przynoszą ulgę i każdy z nich pełni inna funkcję. Inaczej jest w przypadku wałka lyapko.

Specyfika wałków lyapko

wałek lyapkoGłównym atutem wałka jest jego uniwersalizm. tosowany jest zarówno do masaży większych obszarów ciała jak i niewielkich. Oczywiście dla większego komfortu na rynku istnieją większe i mniejsze rozmiary wałków. Masażer spełnia nie tylko funkcje łagodzenia bólu mięśni i stawów, ale ma również działanie kosmetyczne, które zainteresuje na pewno kobiety. Stosowanie wałków poprawia kondycje skóry, niweluje rozstępy i cellulit. Ponad to stosowanie wałka lyapko polecane jest osobom z problemami układu nerwowego, osobom po wylewie i udarze, a także w przypadku mózgowego porażenia dziecięcego. Wałek składa się z obrotowej główki na której umieszczone są gumowe kolce. Kolce zawierają w sobie składniki takie jak: miedź, cynk czy srebro, które dodatkowo działają pozytywnie na nasz organizm. Jeśli chodzi jeszcze o kwestie kosmetyczne wałek może być używany również na twarz. Ma on działanie tonizujące i liftingujące. Wykonany jest z przetestowanego tworzywa, które nie powoduje alergii i dzięki temu może być stosowany bezpośrednio na skórę. Wystarczy regularnie myć wałek zwykłym mydłem i wodą.

Stosowanie wałka lyapko na pewno przyniesie ulgę naszym zbolałym mięśniom. Stanie się rozwiązaniem ciągłych bólów głowy, a wśród kobiet stanie się ulubionym narzędziem do zabiegów SPA. Szerokie zastosowanie wałka trafi w potrzeby nie jednej osoby, która marzy o odrobinie relaksu w zaciszu domowym. Dzięki wałkowi lyapko jest to możliwe kiedy tylko mamy na to ochotę.