Akcesoria do malowania parkietu

Parkiet cieszy się ponownie sporą popularnością wśród architektów i projektantów, a także przyszłych właścicieli mieszkań. Tego rodzaju podłoga prezentuje się niezwykle klimatycznie i pasuje do stylu vintage czy skandynawskiego. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji parkietu, aby na długo dobrze się prezentował i zapewniał komfort wszystkim domownikom.

Sprawdzone wałki do pielęgnacji parkietu 

wałek do parkietuNajważniejsze, aby dobrać właściwe akcesoria i produkty, którymi pokryjemy powierzchnię parkietu. Tego rodzaju czynności jak zabezpieczanie i malowanie należy regularnie powtarzać. Co jakiś czas warto też zlecić firmie zewnętrznej usługę cyklinowania podłogi. Przyda się tutaj z pewnością specjalny wałek do parkietu, który przyspieszy i ułatwi nam pracę. Jest to znacznie lepszy wybór niż tradycyjny pędzel. Już podczas montowania i wyboru odpowiednich desek do parkietu dobrze dopytać sprzedawcę oraz montażystów o odpowiednie preparaty do pielęgnacji i impregnacji. Nie można sobie odpuszczać takich czynności, ponieważ parkiet straci cały urok, a drewno będzie niszczeć i źle się prezentować. Najważniejsze, by robić wszystko regularnie. To samo oczywiście tyczy się wszystkich innych powierzchni wykonanych z drewna. Mowa choćby o stole drewnianym czy blatach kuchennych lub łazienkowych.

Jeśli nie do końca wiemy, na jaki wałek się zdecydować, to najlepiej odwiedzić sklep budowlany lub poszukać oferty online. Ważne, by był to produkt przeznaczony właśnie do drewna i parkietu, aby był skuteczny i zarazem bezpieczny w użyciu. Nikt przecież nie chce sobie zniszczyć podłogi ze względu na nieodpowiedni dobór farby, impregnatu czy też wałka lub innego sprzętu. Cyklinowanie z kolei raczej nie powinno być wykonywane samodzielnie ze względu na potrzebę wykorzystania właściwego urządzenia.