Balkony i ich hydroizolacja

Z uwagi na bardzo specyficzny element w wielu budynkach, jakimi jest balkon warto jest zwrócić uwagę na jego właściwe zabezpieczenie. Proces ten powinien już de facto nastąpić na etapie budowy. Oczywiście sprawdzenie odpowiedniego zabezpieczenia balkonu jest również ważne podczas kontroli balkonu przez nadzór budowlany po kolejnych okresach weryfikacji stanu budynku.

Hydroizolacja starych balkonów

hydroizolacje na balkonO ile w przypadku nowych balkonów do ich zabezpieczenia przed wodą oraz wilgocią stosuje się przede wszystkim nowoczesne technologie, tak w przypadku budynków wzniesionych wiele lat temu nie można mieć takiej pewności. Dlatego też podczas prac, których celem jest kontrola stanu nieruchomości bardzo często jesteśmy w stanie spotkać się z wytycznymi, które mają na celu poprawienie stanu technicznego balkonu. Przede wszystkim dotyczy to balkonów, które wykonane są na bazie starej technologii budowy. Zwykle ich podstawą konstrukcyjną jest cegła. Jak wiadomo pod wpływem oddziaływania wilgoci może ona kruszeć. Dlatego też hydroizolacje na balkon tego typu zabezpieczają je przed tym procesem. Ważne jest w związku z tym tutaj uzyskanie pełnych informacji na temat tego, gdzie w naszej najbliżej okolicy będziemy w stanie znaleźć firmę, która wykonana na nasze zlecenie tego rodzaju pracę. Zazwyczaj nie powinno być to trudne, gdyż bardzo często będziemy w stanie znaleźć dobrych wykonawców od tego rodzaju zleceń.

Zazwyczaj czas potrzebny do wykonania takiej pracy może być dość długi. Niekiedy na odpowiednie zabezpieczenie balkonu konieczny może być nawet tydzień. Tak naprawdę zależeć to będzie od stanu technicznego balkonu. W wielu wypadkach, gdy będzie on zły może się okazać, że konieczne będzie między innymi wykonanie prac naprawczych, które mogą dodatkowo wydłużyć czas trwania całej pracy.


Opublikowano

w

przez

Tagi: