Czym się różni elektryczny podnośnik od spalinowego?

Zwyżki są złożonymi mechanizmami, które ułatwiają proces pracy na wysokości. Innowacje na rynku pracy wpłynęły na jego konkurencyjność, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyróżnić wiele rodzajów. Odpowiedzialny przedsiębiorca powinien podjąć decyzję dotyczącą zakupu urządzenia.

Spalinowy i elektryczny podnośnik – różnice

Serwis podnośników BydgoszczObecnie istnieją  dwa rodzaje maszyn tego typu, które działają w branży budowlanej – są  to modele spalinowe oraz elektryczne. Podnośniki elektryczne są napędzane za pomocą energii, która wydobywa się z ładowanej wcześniej baterii. Ich czas pracy jest uzależniony od tego, jak bardzo są naładowane. Nie radzą sobie dobrze na nierównym podłożu, rekomenduje sie wykorzystywanie urządzeń na utwardzonej powierzchni. Posiadają duży limit dotyczący udźwigu – jest to 500 kg. Najbardziej przyjaznymi typami urządzeń są  podnośniki elektryczne Bydgoszcz posiada wiele modeli na wynajem. Bardziej wytrzymałą wariacją są podnośniki spalinowe, które korzystają z silników zasilanych ropą naftową. Ich udźwig wynosi dwukrotnie więcej niż modeli elektrycznych – są w stanie unieść 1000 kg. Automaty są dedykowane zewnętrznej pracy konserwacyjnej – konstrukcja urządzenia nie wspiera wykonywania czynności we wnętrzu budynku. Napęd jest odpowiedzialny za generowanie dużej ilości hałasu oraz spalin, przez co należy odpowiednio przygotować teren, na którym będzie wykorzystywane urządzenie. Warto zwrócić uwagę na działanie podestu ruchomego Bydgoszcz posiada zakłady techniczne, które posiadają serwisy podnośników zdolne naprawić urządzenie niezależnie od typu. Który automat należy wybrać? Każda gałąź przemysłu jest inna, przez co wybór zależy od indywidualnych preferencji. Decydując się na czynności budowlane, należy zwrócić uwagę na spalinowy odpowiednik. Elektryczny wariant będzie lepiej służył przy pracy na magazynie, w centrach handlowych czy też do zawieszenia banera reklamowego.

Funkcje maszyny powinny łączyć się z jej codziennym użytkiem. Przed podjęciem decyzji o kupnie, warto skonsultować się ze specjalistą. Czasami intuicja zawodzi i nie zawsze warto podejmować spontaniczne wybory. Warto pamiętać, że jest to długofalowy zakup, dlatego należy zapewnić sobie odpowiednie rozeznanie.

Więcej znajdziesz na http://tandem-podnosniki.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi: