Filmy wykonywane metodą 360

Niegdyś dla wielu z nas ogromnym hitem była możliwości wielogodzinnej rozgrywki przy komputerze albo konsoli do gier, które uznawane były za produkty najnowszej technologii. Obecnie technologia rozrywkowa się rozwija, dzięki czemu możemy już korzystać z tak zwanego virtual reality, czyli filmów i gier pokazywanych jakbyśmy byli w rzeczywistym świecie.

Film tworzony metodą 360

krótkie filmy 360Rozwój technologiczny pozwala nam na coraz więcej udogodnień takich jak zegarki czy słuchawki bezprzewodowe, które z pomocą bluetooth możemy łączyć z telefonem i z nich korzystać bez używania telefonu. Jedną z takich opcji są krótkie filmy 360, jak również gry i inne produkcje mogące w takiej formie występować. Co to jest? To po prostu obraz sferyczny, czyli taki, w trakcie którego oglądania mamy specjalne gogle na głowie i obracając się wokół własnej osi możemy zobaczyć przedstawiony świat. Najczęściej jest to zwane virtual reality, które z roku na rok jest coraz bardziej rozbudowane. Początkowo były to proste filmy kreatywne, jednak coraz częściej są to produkcje interaktywne. Mogą to być gry, a także filmy, które do branży rozrywki nie należą. Mowa przede wszystkim o wykorzystywaniu tej metody do szkoleń z dziedzin takich jak bhp, wdrażania pracowników do organizacji czy innego rodzaju komunikacji. Taka forma nie tylko może być o wiele bardziej czytelna niż typowe szkolenie w postaci prezentacji, ale również bardziej zainteresuje. 

Gdy zastanawiamy się nad rozwojem technologicznym powoli odbiegamy myślami od nowszych modeli komputerów czy nawet konsol, a na myśl przychodzi wirtualna rzeczywistość. To produkcje dające nam możliwość poczucia się jakbyśmy byli w samym środku filmu czy też gry, a to wszystko dzięki szerokiemu widokowi aż w 360 stopniach.


Opublikowano

w

przez

Tagi: