Jaki rozmiar opony rowerowej wybrać?

Zalet jazdy na rowerze jest mnóstwo. Warto wiedzieć, jakie zalety mogą nas dotyczyć oraz być dla nas korzystne. Zanim jednak zaczniemy czerpać korzyści z jazdy na rowerze, które są przecież oczywiste, musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli doprowadzić stan techniczny naszego roweru do porządku, co nie zawsze będzie takie proste.

Jak przebiega produkcja nowoczesnych opon rowerowych?

niedroga opona rowerowa 29Najważniejszym elementem naszego roweru bezsprzecznie są opony. Bez nich przemieszczanie się z jego pomocą nie jest możliwe. Dlaczego? Z tej prostej przyczyny, że dzięki temu rower przemieszcza się na przód z o wiele większą łatwością, a my nie musimy bardzo się męczyć. Jazda bez opon będzie niemożliwa. Jeżeli nasz rower przez długi czas stał w piwnicy i musimy go odświeżyć, warto wymienić opony na nowe. Także w sytuacji, gdy dużo jeździmy, warto od czasu do czasu wymienić opony na nowe, gdyż stare mogą się zużywać podczas jazdy. Nie ma w tym nic dziwnego, tak samo dzieje się na przykład z oponami samochodowymi. Jeżeli interesuje nas niedroga opona rowerowa 29 cali to warto wybrać odpowiedniego sprzedawcę, od którego ją kupimy. Typów opon jest wiele i lepiej będzie wiedzieć, jakiego rodzaju oponę kupić do danego rodzaju terenu, po jakim będziemy się przemieszczać. Jazda po szosach wymagać będzie innego rodzaju opon niż przemieszczanie się po bagnistych bezdrożach, gdzie przyda się większa przyczepność.

Prędkość jazdy uzależniona jest w dużej mierze od tego, jakiego rodzaju opony zastosujemy w naszym rowerze. Decydując się na cienkie opony bez bieżnika wybieramy opcję, która pozwoli nam na szybkie przemieszczanie się po szosach asfaltowych, jednak nie będziemy w stanie skutecznie poruszać się po terenie trudnym takim nawet jak ścieżki w lasach.


Opublikowano

w

przez

Tagi: