Słomka ze szkła lub metalu

Jakiś czas temu, a będzie to już kilka lat, pewnie dokładniej rzecz podając będzie to już mniej więcej siedem do ośmiu lat temu postanowiłam zrobić większe zakupy. Chciałam kupić przedmioty, które będą mi służyć kilka lat, a nie takie jednorazowe. Chciałam zadbać o środowisko. Zastanawiałam się na przykład czy wybrać słomki ze szkła czy metalu.

Jaką wybrać słomkę? Szkło czy metal

słomki szklane czy metaloweMiałam kupić przedmioty wielorazowe, takie, które z pewnością posłużą mi bardzo długo. Zastanawiałam się na słomkami, ponieważ używam ich bardzo dużo. Wcześniej używałam jednorazowych słomek z plastiku, ponieważ tylko takie były ogólnodostępne w sklepach. Jednak we wspomnianym we wstępie czasie okazało się, że nie są one obojętne dla środowiska, dlatego lepiej jest kupić słomki wielorazowa. Produkuje je się na przykład ze szkła lub z metalu. Takie słomki szklane czy metalowe można używać wielokrotnie. Bardzo łatwo myje je się, można myć je zarówno ręcznie jak i w zmywarce. Poza tym są dostępne także słomki drewniane, przede wszystkim stworzone z bambusa. Znalazłam kilka rodzajów słomek ze szkła i metalu, na samym początku nie wiedziałam więc, które z nich powinna wybrać. Nie wiedziałam czy się kierować przy wyborze, ponieważ nie za bardzo wiedziałam czym one się różnią między sobą. Postanowiłam, że zapytam specjalistę w tej dziedzinie. Dlatego też wybrałam się do specjalnego klubu, w którym prowadzone są kursy dla barmanów.

Udało mi się spotkać za pierwszym razem osobę, która prowadziła od lat takie kursy. Jak się okazuje do tej pory, używali oni zazwyczaj słomek plastikowych jednorazowych, teraz jednak wszyscy przerzucają się na słomki wielokrotnego użytku. I tak używa się zazwyczaj słomek ze szkła, metalu bądź bambusowych. Nie różnią się niczym.


Opublikowano

w

przez

Tagi: