Skuteczne lampy UV na owady

Owady latające są zmorą nie tylko mieszkańców terenów wiejskich. Równie często nawiedzają domostwa miejskie i uprzykrzają życie domownikom. Jak pozbyć się z domu much, komarów czy wlatujących uparcie os? Czy jedynym sposobem są środki chemiczne? Jakie są skuteczne sposoby na owady w domu?

Owady w domu – jak się ich pozbyć?

lampa owadobójcza na zewnątrzMuchy, wydawać by się mogło, są zupełnie nieszkodliwe. Przecież nie gryzą, jedynie uparcie krążą w naszych pomieszczeniach irytując bzyczeniem. Niestety mucha nie jest mistrzem higieny osobistej, bardzo często siada na odchodach, gdzie składa jaja, przenosząc jednocześnie na swoim ciele całą gamę bakterii. Pozornie nieszkodliwa mucha siadając na przypadkowo pozostawionym jedzeniu może pozostawić na nim siedlisko zarazków. Kolejnym nielubianym przez nas owadem, który ciągnie do człowieka jak ćma do światła, jest komar. Ten z kolei daje o sobie znać w namacalny sposób, pozostawiając po sobie swędzące ukąszenia. Plaga komarów, szczególnie przez kilka godzin wieczornych potrafi zepsuć niejedną imprezę na tarasie. Równie mało popularne są osy, którym wydaje się, że otwarte okno w mieszkaniu to zaproszenie właśnie dla nich. Osy bywają bardzo uparte, wręcz złośliwe i niebezpieczne. Ich ugryzienie jest bolesne, a dla osób z alergią może być nawet śmiertelne. Jak uchronić swój dom przed latającymi insektami? Istnieje szereg naturalnych, domowych sposobów, takich jak lawenda na parapetach, które jednak nie do końca są skuteczne, lub nie działają na wszystkich nieproszonych gości. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest lampa owadobójcza na zewnątrz lub w wewnątrz pomieszczeń, która zwabi każdego insekta i nieodwracalnie się go pozbędzie. Lampy UV na owady wabią je poprzez promieniowanie UV-A, któremu zwabiony owad nie potrafi się oprzeć. Następnie dochodzi do unicestwienia ofiary na kilka sposobów, w zależności od rodzaju urządzenia.

Modele lamp rażących posiadają kratkę rażącą o konkretnym napięciu, będącym w stanie uśmiercić nawet osę. Modele lepowe posiadają natomiast wkład lepowy, do którego przyklejają się zwabione owady i tam już pozostają. Wkład należy regularnie wymieniać na świeży. Najnowsze modele lamp to lampy wiatrakowe, które zasysają zwabionego owada za pomocą małego wiatraczka i zamykają mu drogę ucieczki.


Opublikowano

w

przez

Tagi: