Wytrzymałe taśmy spinające

Zabezpieczenie towaru przed rozpoczęciem transportu jest bardzo ważne, szczególnie ze względu na to, że odpowiednio zabezpieczony ładunek zostaje uodporniony przed uszkodzeniem. Wszelkiego rodzaju czynniki niesprzyjające występujące w trakcie przewozu towaru samochodem ciężarowym, mogą doprowadzić do uszkodzenia.

Taśmy do spinania palet z towarem

taśmy do bindowaniaPrzygotowując towar do transportu, oraz umieszczając go na palecie, pracownicy odpowiedzialni za zabezpieczenie towaru, wykorzystują różnego rodzaju artykuły. Są to między innymi taśmy pakowe, folia stretch, opakowania kartonowe, a także taśmy spinające. Zakłady produkcyjne, wyposażone są w maszyny do taśmowania palet z towarem, a także w specjalne bandownice, dzięki którym możliwe jest nałożenie taśmy spinającej i zabezpieczenie towaru w sposób szybki i efektywny. Taśmy do bindowania zachowują swoją ponadprzeciętną wytrzymałość oraz trwałość, dzięki zastosowaniu odpowiednich surowców do ich wytworzenia. Taśmy bindujące sprzedawane są w rolkach, najczęściej w określonej długości metrów bieżących. Znajdują one zastosowanie nie tylko w przedsiębiorstwach produkcyjnych, gdzie zostają wykorzystane do opakowywania produktów nowo wytworzonych, lecz także w halach magazynowych i dystrybucyjnych. Taśmy spinające zapewniają całkowitą stabilność towaru na palecie. Niemniej jednak, przed rozpoczęciem transportu, kierowca powinien zastosować również pasy transportowe.

Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwością nabycia oraz zastosowania specjalnych taśm spinających, które świetnie sprawdzają się podczas zabezpieczania każdego rodzaju ładunku. Niezależnie od wymiarów towaru oraz od masy gabarytowej, taśmy doskonale utrzymują towar na palecie, a także zapobiegają przed przewróceniem lub samoczynnym przemieszczeniem.


Opublikowano

w

przez

Tagi: